Groenpeil

omg. Burghtweide in Oisterwijk

Buurt in wijk Waterhoef, gemeente Oisterwijk, postcodegebied 5062. 480 inwoners in 242 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 147 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,3%.

Woningen
242
CBS 2025
Inwoners
480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 611.000
CBS 2025, gemeente € 515.000
Koopwoningen
94,0%
CBS 2025
Label A of B
37,4%
EP-Online, 147 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling omg. Burghtweide
Labelverdeling omg. Burghtweide
LabelAandeelWoningen
A+++7,5%11
A++0,7%1
A+2,7%4
A17,0%25
B9,5%14
C35,4%52
D12,2%18
E8,2%12
F6,1%9
G0,7%1
Totaal gelabeld100%147
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%61
A+++3,1%269
A++2,0%175
A+3,8%333
A32,6%2.861
B16,2%1.420
C24,5%2.154
D8,0%699
E3,6%314
F2,8%244
G2,8%248
Totaal gelabeld100%8.778
Energielabels omg. Burghtweide vergeleken met Oisterwijk
LabelStavenomg. BurghtweideOisterwijk
A++++0,0%0,7%
A+++7,5%3,1%
A++0,7%2,0%
A+2,7%3,8%
A17,0%32,6%
B9,5%16,2%
C35,4%24,5%
D12,2%8,0%
E8,2%3,6%
F6,1%2,8%
G0,7%2,8%

omg. Burghtweide Oisterwijk

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes omg. Burghtweide vergeleken met Oisterwijk
BouwperiodeStavenomg. BurghtweideOisterwijk
vóór 194512,2%9,3%
1945–19640,7%12,1%
1965–197464,6%19,5%
1975–19918,2%27,6%
1992–20056,1%11,4%
2006–20140,7%10,8%
2015 en later7,5%9,2%

omg. Burghtweide Oisterwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 64,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes omg. Burghtweide vergeleken met Oisterwijk
WoningtypeStavenomg. BurghtweideOisterwijk
Vrijstaand25,2%21,0%
Twee-onder-een-kap23,1%23,1%
Hoekwoning5,4%11,0%
Tussenwoning5,4%21,2%
Appartement40,8%22,2%
Onbekend type0,0%1,5%

omg. Burghtweide Oisterwijk

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
3
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Waterhoef

Alle buurten in Oisterwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.