Oisterwijk
Gemeente Oisterwijk in Noord-Brabant, 33.108 inwoners en 14.501 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 14.501
- CBS 2025
- Inwoners
- 33.108
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 515.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 58,3%
- van 8.778 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 60,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 61 |
| A+++ | 3,1% | 269 |
| A++ | 2,0% | 175 |
| A+ | 3,8% | 333 |
| A | 32,6% | 2.861 |
| B | 16,2% | 1.420 |
| C | 24,5% | 2.154 |
| D | 8,0% | 699 |
| E | 3,6% | 314 |
| F | 2,8% | 244 |
| G | 2,8% | 248 |
| Totaal gelabeld | 100% | 8.778 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 61 | |
| A+++ | 3,1% | 269 | |
| A++ | 2,0% | 175 | |
| A+ | 3,8% | 333 | |
| A | 32,6% | 2.861 | |
| B | 16,2% | 1.420 | |
| C | 24,5% | 2.154 | |
| D | 8,0% | 699 | |
| E | 3,6% | 314 | |
| F | 2,8% | 244 | |
| G | 2,8% | 248 |
Deze verdeling gaat over de 60,5% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 8.778 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 9,3% | 818 | |
| 1945–1964 | 12,1% | 1.062 | |
| 1965–1974 | 19,5% | 1.715 | |
| 1975–1991 | 27,6% | 2.420 | |
| 1992–2005 | 11,4% | 1.003 | |
| 2006–2014 | 10,8% | 951 | |
| 2015 en later | 9,2% | 809 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 21,0% | 1.846 | |
| Twee-onder-een-kap | 23,1% | 2.032 | |
| Hoekwoning | 11,0% | 964 | |
| Tussenwoning | 21,2% | 1.859 | |
| Appartement | 22,2% | 1.949 | |
| Onbekend type | 1,5% | 128 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 5.511
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 27,1 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 38,0
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 149
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Oisterwijk
32 buurten met voldoende data. 3 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Oisterwijk
- Postcodegebied 5061 Oisterwijk
- Postcodegebied 5062 Oisterwijk
- Postcodegebied 5063 Oisterwijk
- Postcodegebied 5066 Oisterwijk
- Postcodegebied 5076 Oisterwijk
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 60,5% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.