Groenpeil

Omg. George Perklaan in Oisterwijk

Buurt in wijk George Perklaan e.o., gemeente Oisterwijk, postcodegebied 5061. 180 inwoners in 76 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 33 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 27,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,2%.

Woningen
76
CBS 2025
Inwoners
180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 689.000
CBS 2025, gemeente € 515.000
Koopwoningen
95,0%
CBS 2025
Label A of B
27,3%
EP-Online, 33 gelabeld
Dekking energielabels
43,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Omg. George Perklaan
Labelverdeling Omg. George Perklaan
LabelAandeelWoningen
A+++3,0%1
A+6,1%2
A9,1%3
B9,1%3
C21,2%7
D12,1%4
E3,0%1
F21,2%7
G15,2%5
Totaal gelabeld100%33
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%59
A+++2,8%247
A++1,9%170
A+3,6%315
A33,2%2.931
B16,0%1.417
C24,5%2.162
D8,0%704
E3,6%320
F2,8%248
G2,9%256
Totaal gelabeld100%8.829
Energielabels Omg. George Perklaan vergeleken met Oisterwijk
LabelStavenOmg. George PerklaanOisterwijk
A++++0,0%0,7%
A+++3,0%2,8%
A++0,0%1,9%
A+6,1%3,6%
A9,1%33,2%
B9,1%16,0%
C21,2%24,5%
D12,1%8,0%
E3,0%3,6%
F21,2%2,8%
G15,2%2,9%

Omg. George Perklaan Oisterwijk

Deze verdeling gaat over de 43,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Omg. George Perklaan vergeleken met Oisterwijk
BouwperiodeStavenOmg. George PerklaanOisterwijk
vóór 194575,8%9,3%
1945–19643,0%12,0%
1965–19740,0%19,3%
1975–199118,2%27,4%
1992–20053,0%11,5%
2006–20140,0%11,1%
2015 en later0,0%9,5%

Omg. George Perklaan Oisterwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 75,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Omg. George Perklaan vergeleken met Oisterwijk
WoningtypeStavenOmg. George PerklaanOisterwijk
Vrijstaand51,5%20,8%
Twee-onder-een-kap30,3%23,4%
Hoekwoning3,0%10,7%
Tussenwoning15,2%21,5%
Appartement0,0%22,2%
Onbekend type0,0%1,4%

Omg. George Perklaan Oisterwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
17
22,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
90 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Oisterwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.