Groenpeil

Wezep-West in Oldebroek

Buurt in wijk Wijk 01 Wezep, gemeente Oldebroek, postcodegebied 8091. 1.310 inwoners in 532 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 253 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,7%.

Woningen
532
CBS 2025
Inwoners
1.310
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 468.000
CBS 2025, gemeente € 396.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
74,3%
EP-Online, 253 gelabeld
Dekking energielabels
47,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wezep-West
Labelverdeling Wezep-West
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%3
A++0,8%2
A+0,8%2
A41,1%104
B30,4%77
C22,5%57
D1,2%3
E0,8%2
F0,4%1
G0,8%2
Totaal gelabeld100%253
Ter vergelijking: gemeente Oldebroek
Ter vergelijking: gemeente Oldebroek
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%55
A+++4,8%273
A++1,4%81
A+2,2%126
A36,8%2.113
B16,6%951
C21,5%1.235
D5,2%300
E3,7%213
F2,6%150
G4,2%243
Totaal gelabeld100%5.740
Energielabels Wezep-West vergeleken met Oldebroek
LabelStavenWezep-WestOldebroek
A++++0,0%1,0%
A+++1,2%4,8%
A++0,8%1,4%
A+0,8%2,2%
A41,1%36,8%
B30,4%16,6%
C22,5%21,5%
D1,2%5,2%
E0,8%3,7%
F0,4%2,6%
G0,8%4,2%

Wezep-West Oldebroek

Deze verdeling gaat over de 47,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wezep-West vergeleken met Oldebroek
BouwperiodeStavenWezep-WestOldebroek
vóór 19451,6%9,6%
1945–19641,6%18,8%
1965–19744,0%11,7%
1975–199186,2%21,2%
1992–20055,1%20,0%
2006–20140,4%12,1%
2015 en later1,2%6,6%

Wezep-West Oldebroek

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 86,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wezep-West vergeleken met Oldebroek
WoningtypeStavenWezep-WestOldebroek
Vrijstaand32,8%21,0%
Twee-onder-een-kap42,7%25,0%
Hoekwoning2,4%7,7%
Tussenwoning15,8%26,7%
Appartement6,3%13,1%
Onbekend type0,0%6,6%

Wezep-West Oldebroek

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
248
46,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.119 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
18 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Wezep

Alle buurten in Oldebroek

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.