Postcodegebied 8091 Oldebroek
Postcodegebied 8091 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Oldebroek, gemeente Oldebroek. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8091 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.156
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 381.853
- CBS 2025
- Label A of B
- 73,0%
- EP-Online, 3.156 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 43
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 29 |
| A+++ | 5,3% | 166 |
| A++ | 1,2% | 38 |
| A+ | 2,5% | 80 |
| A | 43,7% | 1.379 |
| B | 19,4% | 611 |
| C | 14,8% | 466 |
| D | 4,4% | 139 |
| E | 3,5% | 109 |
| F | 2,2% | 71 |
| G | 2,2% | 68 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.156 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 29 | |
| A+++ | 5,3% | 166 | |
| A++ | 1,2% | 38 | |
| A+ | 2,5% | 80 | |
| A | 43,7% | 1.379 | |
| B | 19,4% | 611 | |
| C | 14,8% | 466 | |
| D | 4,4% | 139 | |
| E | 3,5% | 109 | |
| F | 2,2% | 71 | |
| G | 2,2% | 68 |
Deze verdeling gaat over 3.156 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 7,2% | 227 | |
| 1945–1964 | 21,4% | 674 | |
| 1965–1974 | 11,5% | 363 | |
| 1975–1991 | 27,5% | 868 | |
| 1992–2005 | 15,8% | 499 | |
| 2006–2014 | 9,0% | 284 | |
| 2015 en later | 7,6% | 241 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8091
- Verspreide huizen Wezepse Heide 75 woningen
- Wezep-Centrum 1.831 woningen
- Wezep-Noord 1.068 woningen
- Wezep-Oost 1.528 woningen
- Wezep-West 532 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.