Groenpeil

Boskamp Kern in Olst-Wijhe

Buurt in wijk Wijk 04 Boskamp, gemeente Olst-Wijhe, postcodegebied 8121. 1.085 inwoners in 484 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 242 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
484
CBS 2025
Inwoners
1.085
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 325.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
63,6%
EP-Online, 242 gelabeld
Dekking energielabels
50,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Boskamp Kern
Labelverdeling Boskamp Kern
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%4
A+++3,3%8
A++0,8%2
A+1,7%4
A36,8%89
B19,4%47
C21,5%52
D7,0%17
E3,3%8
F1,2%3
G3,3%8
Totaal gelabeld100%242
Ter vergelijking: gemeente Olst-Wijhe
Ter vergelijking: gemeente Olst-Wijhe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%127
A+++5,2%244
A++3,1%147
A+4,0%187
A33,5%1.566
B15,9%745
C19,1%892
D5,5%258
E3,5%163
F2,5%116
G4,9%230
Totaal gelabeld100%4.675
Energielabels Boskamp Kern vergeleken met Olst-Wijhe
LabelStavenBoskamp KernOlst-Wijhe
A++++1,7%2,7%
A+++3,3%5,2%
A++0,8%3,1%
A+1,7%4,0%
A36,8%33,5%
B19,4%15,9%
C21,5%19,1%
D7,0%5,5%
E3,3%3,5%
F1,2%2,5%
G3,3%4,9%

Boskamp Kern Olst-Wijhe

Deze verdeling gaat over de 50,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Boskamp Kern vergeleken met Olst-Wijhe
BouwperiodeStavenBoskamp KernOlst-Wijhe
vóór 19456,2%16,7%
1945–196436,4%11,8%
1965–19744,1%15,6%
1975–199126,0%22,8%
1992–200521,1%12,6%
2006–20141,7%10,6%
2015 en later4,5%9,8%

Boskamp Kern Olst-Wijhe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 36,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Boskamp Kern vergeleken met Olst-Wijhe
WoningtypeStavenBoskamp KernOlst-Wijhe
Vrijstaand21,9%24,2%
Twee-onder-een-kap31,4%26,9%
Hoekwoning9,9%9,7%
Tussenwoning28,9%20,9%
Appartement7,9%18,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Boskamp Kern Olst-Wijhe

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
188
38,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
664 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Boskamp

Alle buurten in Olst-Wijhe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.