Postcodegebied 8121 Olst-Wijhe
Postcodegebied 8121 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Olst-Wijhe, gemeente Olst-Wijhe. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8121 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.204
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 406.591
- CBS 2025
- Label A of B
- 61,9%
- EP-Online, 2.204 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 27
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,5% | 78 |
| A+++ | 5,0% | 111 |
| A++ | 2,7% | 59 |
| A+ | 2,9% | 63 |
| A | 29,4% | 649 |
| B | 18,3% | 404 |
| C | 21,9% | 483 |
| D | 5,5% | 122 |
| E | 3,3% | 73 |
| F | 2,2% | 48 |
| G | 5,2% | 114 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.204 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,5% | 78 | |
| A+++ | 5,0% | 111 | |
| A++ | 2,7% | 59 | |
| A+ | 2,9% | 63 | |
| A | 29,4% | 649 | |
| B | 18,3% | 404 | |
| C | 21,9% | 483 | |
| D | 5,5% | 122 | |
| E | 3,3% | 73 | |
| F | 2,2% | 48 | |
| G | 5,2% | 114 |
Deze verdeling gaat over 2.204 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 14,0% | 309 | |
| 1945–1964 | 15,3% | 338 | |
| 1965–1974 | 17,4% | 383 | |
| 1975–1991 | 23,6% | 520 | |
| 1992–2005 | 11,2% | 247 | |
| 2006–2014 | 9,1% | 201 | |
| 2015 en later | 9,3% | 206 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8121
- Boskamp Kern 484 woningen
- Buitengebied Boskamp 62 woningen
- Buitengebied Den Nul 114 woningen
- Den Nul Kern 229 woningen
- Eikelhof 143 woningen
- Kortrick en Zonnekamp 707 woningen
- Middel 130 woningen
- Olst Centrum-Oost 733 woningen
- Olst Centrum-West 610 woningen
- Stationswijk en Industrieweg 572 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.