Groenpeil

Krijtenberg en Noorder Koeslag in Olst-Wijhe

Buurt in wijk Wijk 02 Wijhe, gemeente Olst-Wijhe, postcodegebied 8131. 2.050 inwoners in 791 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 478 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 93,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,2%.

Woningen
791
CBS 2025
Inwoners
2.050
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 469.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
93,5%
EP-Online, 478 gelabeld
Dekking energielabels
60,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Krijtenberg en Noorder Koeslag
Labelverdeling Krijtenberg en Noorder Koeslag
LabelAandeelWoningen
A++++4,0%19
A+++6,5%31
A++2,9%14
A+5,6%27
A57,3%274
B17,2%82
C5,6%27
D0,2%1
F0,2%1
G0,4%2
Totaal gelabeld100%478
Ter vergelijking: gemeente Olst-Wijhe
Ter vergelijking: gemeente Olst-Wijhe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%127
A+++5,1%240
A++3,1%146
A+3,9%183
A33,3%1.557
B16,0%748
C19,3%900
D5,5%258
E3,4%160
F2,5%115
G5,2%241
Totaal gelabeld100%4.675
Energielabels Krijtenberg en Noorder Koeslag vergeleken met Olst-Wijhe
LabelStavenKrijtenberg en Noorder KoeslagOlst-Wijhe
A++++4,0%2,7%
A+++6,5%5,1%
A++2,9%3,1%
A+5,6%3,9%
A57,3%33,3%
B17,2%16,0%
C5,6%19,3%
D0,2%5,5%
E0,0%3,4%
F0,2%2,5%
G0,4%5,2%

Krijtenberg en Noorder Koeslag Olst-Wijhe

Deze verdeling gaat over de 60,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Krijtenberg en Noorder Koeslag vergeleken met Olst-Wijhe
BouwperiodeStavenKrijtenberg en Noorder KoeslagOlst-Wijhe
vóór 19450,8%16,7%
1945–19640,2%11,8%
1965–19740,2%15,5%
1975–199117,6%22,9%
1992–200534,9%12,8%
2006–201428,5%10,6%
2015 en later17,8%9,7%

Krijtenberg en Noorder Koeslag Olst-Wijhe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 34,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Krijtenberg en Noorder Koeslag vergeleken met Olst-Wijhe
WoningtypeStavenKrijtenberg en Noorder KoeslagOlst-Wijhe
Vrijstaand19,0%24,0%
Twee-onder-een-kap44,4%27,1%
Hoekwoning3,8%9,6%
Tussenwoning19,5%21,0%
Appartement13,4%18,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Krijtenberg en Noorder Koeslag Olst-Wijhe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
72,0%
CBS 2024
Installaties
441
55,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.641 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Wijhe

Alle buurten in Olst-Wijhe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.