Groenpeil

Wijhe Centrum in Olst-Wijhe

Buurt in wijk Wijk 02 Wijhe, gemeente Olst-Wijhe, postcodegebied 8131. 2.590 inwoners in 1.299 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 866 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,2%.

Woningen
1.299
CBS 2025
Inwoners
2.590
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 346.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
68,6%
EP-Online, 866 gelabeld
Dekking energielabels
66,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wijhe Centrum
Labelverdeling Wijhe Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++2,8%24
A+++6,2%54
A++4,0%35
A+4,8%42
A39,3%340
B11,4%99
C14,0%121
D5,4%47
E4,5%39
F2,8%24
G4,7%41
Totaal gelabeld100%866
Ter vergelijking: gemeente Olst-Wijhe
Ter vergelijking: gemeente Olst-Wijhe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%127
A+++5,1%240
A++3,1%146
A+3,9%183
A33,3%1.557
B16,0%748
C19,3%900
D5,5%258
E3,4%160
F2,5%115
G5,2%241
Totaal gelabeld100%4.675
Energielabels Wijhe Centrum vergeleken met Olst-Wijhe
LabelStavenWijhe CentrumOlst-Wijhe
A++++2,8%2,7%
A+++6,2%5,1%
A++4,0%3,1%
A+4,8%3,9%
A39,3%33,3%
B11,4%16,0%
C14,0%19,3%
D5,4%5,5%
E4,5%3,4%
F2,8%2,5%
G4,7%5,2%

Wijhe Centrum Olst-Wijhe

Deze verdeling gaat over de 66,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wijhe Centrum vergeleken met Olst-Wijhe
BouwperiodeStavenWijhe CentrumOlst-Wijhe
vóór 194517,0%16,7%
1945–196413,0%11,8%
1965–197427,8%15,5%
1975–199114,9%22,9%
1992–200510,2%12,8%
2006–201410,3%10,6%
2015 en later6,8%9,7%

Wijhe Centrum Olst-Wijhe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 27,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wijhe Centrum vergeleken met Olst-Wijhe
WoningtypeStavenWijhe CentrumOlst-Wijhe
Vrijstaand10,3%24,0%
Twee-onder-een-kap15,8%27,1%
Hoekwoning11,5%9,6%
Tussenwoning20,6%21,0%
Appartement41,6%18,2%
Onbekend type0,2%0,1%

Wijhe Centrum Olst-Wijhe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
461
35,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.498 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Wijhe

Alle buurten in Olst-Wijhe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.