Groenpeil

Buurtschap Vinkenbuurt in Ommen

Buurt in wijk Vinkenbuurt, gemeente Ommen, postcodegebied 7739. 285 inwoners in 107 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 35 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
107
CBS 2025
Inwoners
285
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 608.000
CBS 2025, gemeente € 428.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
31,4%
EP-Online, 35 gelabeld
Dekking energielabels
32,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buurtschap Vinkenbuurt
Labelverdeling Buurtschap Vinkenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++2,9%1
A+5,7%2
A14,3%5
B8,6%3
C34,3%12
D5,7%2
E5,7%2
F14,3%5
G8,6%3
Totaal gelabeld100%35
Ter vergelijking: gemeente Ommen
Ter vergelijking: gemeente Ommen
LabelAandeelWoningen
A++++2,1%96
A+++3,8%177
A++1,4%66
A+8,2%383
A31,6%1.470
B15,1%702
C19,9%924
D6,3%294
E4,5%207
F3,2%147
G4,0%185
Totaal gelabeld100%4.651
Energielabels Buurtschap Vinkenbuurt vergeleken met Ommen
LabelStavenBuurtschap VinkenbuurtOmmen
A++++0,0%2,1%
A+++0,0%3,8%
A++2,9%1,4%
A+5,7%8,2%
A14,3%31,6%
B8,6%15,1%
C34,3%19,9%
D5,7%6,3%
E5,7%4,5%
F14,3%3,2%
G8,6%4,0%

Buurtschap Vinkenbuurt Ommen

Deze verdeling gaat over de 32,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buurtschap Vinkenbuurt vergeleken met Ommen
BouwperiodeStavenBuurtschap VinkenbuurtOmmen
vóór 194531,4%8,0%
1945–196420,0%13,9%
1965–197414,3%19,1%
1975–199122,9%24,0%
1992–20055,7%16,3%
2006–20142,9%7,8%
2015 en later2,9%11,0%

Buurtschap Vinkenbuurt Ommen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buurtschap Vinkenbuurt vergeleken met Ommen
WoningtypeStavenBuurtschap VinkenbuurtOmmen
Vrijstaand91,4%27,2%
Twee-onder-een-kap8,6%19,9%
Hoekwoning0,0%9,9%
Tussenwoning0,0%16,2%
Appartement0,0%21,1%
Onbekend type0,0%5,7%

Buurtschap Vinkenbuurt Ommen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
34
31,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
233 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Vinkenbuurt

Alle buurten in Ommen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.