Ommen
Gemeente Ommen in Overijssel, 19.249 inwoners en 7.934 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 7.934
- CBS 2025
- Inwoners
- 19.249
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 428.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,6%
- van 4.672 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 58,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,1% | 96 |
| A+++ | 3,9% | 181 |
| A++ | 1,5% | 71 |
| A+ | 8,3% | 388 |
| A | 31,9% | 1.489 |
| B | 15,0% | 699 |
| C | 19,7% | 922 |
| D | 6,3% | 292 |
| E | 4,4% | 207 |
| F | 3,1% | 144 |
| G | 3,9% | 183 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.672 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,1% | 96 | |
| A+++ | 3,9% | 181 | |
| A++ | 1,5% | 71 | |
| A+ | 8,3% | 388 | |
| A | 31,9% | 1.489 | |
| B | 15,0% | 699 | |
| C | 19,7% | 922 | |
| D | 6,3% | 292 | |
| E | 4,4% | 207 | |
| F | 3,1% | 144 | |
| G | 3,9% | 183 |
Deze verdeling gaat over de 58,9% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 4.672 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 7,9% | 370 | |
| 1945–1964 | 14,1% | 659 | |
| 1965–1974 | 19,1% | 893 | |
| 1975–1991 | 23,9% | 1.115 | |
| 1992–2005 | 16,2% | 756 | |
| 2006–2014 | 7,8% | 363 | |
| 2015 en later | 11,0% | 516 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 27,1% | 1.268 | |
| Twee-onder-een-kap | 19,8% | 923 | |
| Hoekwoning | 10,0% | 468 | |
| Tussenwoning | 16,2% | 755 | |
| Appartement | 21,2% | 990 | |
| Onbekend type | 5,7% | 268 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 4.108
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 18,9 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 51,8
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 65
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Ommen
28 buurten met voldoende data. 18 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Ommen
- Postcodegebied 7685 Ommen
- Postcodegebied 7731 Ommen
- Postcodegebied 7732 Ommen
- Postcodegebied 7734 Ommen
- Postcodegebied 7735 Ommen
- Postcodegebied 7737 Ommen
- Postcodegebied 7738 Ommen
- Postcodegebied 7739 Ommen
- Postcodegebied 8147 Ommen
- Postcodegebied 8148 Ommen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 58,9% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.