Groenpeil

Kern Vilsteren in Ommen

Buurt in wijk Vilsteren, gemeente Ommen, postcodegebied 7734. 195 inwoners in 76 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 48 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 18,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
76
CBS 2025
Inwoners
195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 451.000
CBS 2025, gemeente € 428.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
18,8%
EP-Online, 48 gelabeld
Dekking energielabels
63,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Vilsteren
Labelverdeling Kern Vilsteren
LabelAandeelWoningen
A++2,1%1
A8,3%4
B8,3%4
C25,0%12
D27,1%13
E14,6%7
F4,2%2
G10,4%5
Totaal gelabeld100%48
Ter vergelijking: gemeente Ommen
Ter vergelijking: gemeente Ommen
LabelAandeelWoningen
A++++2,1%96
A+++3,8%177
A++1,4%66
A+8,2%383
A31,6%1.470
B15,1%702
C19,9%924
D6,3%294
E4,5%207
F3,2%147
G4,0%185
Totaal gelabeld100%4.651
Energielabels Kern Vilsteren vergeleken met Ommen
LabelStavenKern VilsterenOmmen
A++++0,0%2,1%
A+++0,0%3,8%
A++2,1%1,4%
A+0,0%8,2%
A8,3%31,6%
B8,3%15,1%
C25,0%19,9%
D27,1%6,3%
E14,6%4,5%
F4,2%3,2%
G10,4%4,0%

Kern Vilsteren Ommen

Deze verdeling gaat over de 63,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Vilsteren vergeleken met Ommen
BouwperiodeStavenKern VilsterenOmmen
vóór 194514,6%8,0%
1945–19648,3%13,9%
1965–197456,3%19,1%
1975–199112,5%24,0%
1992–20056,3%16,3%
2006–20142,1%7,8%
2015 en later0,0%11,0%

Kern Vilsteren Ommen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 56,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Vilsteren vergeleken met Ommen
WoningtypeStavenKern VilsterenOmmen
Vrijstaand52,1%27,2%
Twee-onder-een-kap14,6%19,9%
Hoekwoning0,0%9,9%
Tussenwoning0,0%16,2%
Appartement2,1%21,1%
Onbekend type31,3%5,7%

Kern Vilsteren Ommen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
22
28,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
96 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Vilsteren

Alle buurten in Ommen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.