Groenpeil

Binnenstad Groenlo in Oost Gelre

Buurt in wijk Wijk 06 Groenlo, gemeente Oost Gelre, postcodegebied 7141. 1.365 inwoners in 823 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 495 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,8%.

Woningen
823
CBS 2025
Inwoners
1.365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 256.000
CBS 2025, gemeente € 341.000
Koopwoningen
46,0%
CBS 2025
Label A of B
66,9%
EP-Online, 495 gelabeld
Dekking energielabels
60,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Binnenstad Groenlo
Labelverdeling Binnenstad Groenlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%9
A+++2,8%14
A++2,0%10
A+1,4%7
A44,4%220
B14,3%71
C11,9%59
D6,1%30
E6,7%33
F4,2%21
G4,2%21
Totaal gelabeld100%495
Ter vergelijking: gemeente Oost Gelre
Ter vergelijking: gemeente Oost Gelre
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%103
A+++2,1%158
A++2,8%213
A+2,7%204
A28,5%2.143
B17,3%1.303
C26,6%2.000
D7,4%559
E5,1%381
F2,8%207
G3,3%250
Totaal gelabeld100%7.521
Energielabels Binnenstad Groenlo vergeleken met Oost Gelre
LabelStavenBinnenstad GroenloOost Gelre
A++++1,8%1,4%
A+++2,8%2,1%
A++2,0%2,8%
A+1,4%2,7%
A44,4%28,5%
B14,3%17,3%
C11,9%26,6%
D6,1%7,4%
E6,7%5,1%
F4,2%2,8%
G4,2%3,3%

Binnenstad Groenlo Oost Gelre

Deze verdeling gaat over de 60,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Binnenstad Groenlo vergeleken met Oost Gelre
BouwperiodeStavenBinnenstad GroenloOost Gelre
vóór 194529,3%9,8%
1945–19644,8%12,3%
1965–19742,2%17,9%
1975–199118,0%28,9%
1992–200535,8%16,6%
2006–20145,9%8,4%
2015 en later4,0%6,0%

Binnenstad Groenlo Oost Gelre

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 35,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Binnenstad Groenlo vergeleken met Oost Gelre
WoningtypeStavenBinnenstad GroenloOost Gelre
Vrijstaand8,3%20,6%
Twee-onder-een-kap8,7%25,6%
Hoekwoning2,8%8,8%
Tussenwoning4,0%21,2%
Appartement75,6%18,8%
Onbekend type0,6%5,0%

Binnenstad Groenlo Oost Gelre

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
14,0%
CBS 2024
Installaties
49
6,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
291 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Groenlo

Alle buurten in Oost Gelre

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.