Groenpeil

Oost Gelre

Gemeente Oost Gelre in Gelderland, 30.048 inwoners en 13.367 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
13.367
CBS 2025
Inwoners
30.048
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 341.000
CBS 2025
Label A of B
54,8%
van 7.521 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
56,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Oost Gelre
Labelverdeling Oost Gelre
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%103
A+++2,1%158
A++2,8%213
A+2,7%204
A28,5%2.143
B17,3%1.303
C26,6%2.000
D7,4%559
E5,1%381
F2,8%207
G3,3%250
Totaal gelabeld100%7.521
Energielabels in Oost Gelre
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,4%103
A+++2,1%158
A++2,8%213
A+2,7%204
A28,5%2.143
B17,3%1.303
C26,6%2.000
D7,4%559
E5,1%381
F2,8%207
G3,3%250

Deze verdeling gaat over de 56,3% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 7.521 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Oost Gelre
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19459,8%740
1945–196412,3%925
1965–197417,9%1.348
1975–199128,9%2.174
1992–200516,6%1.247
2006–20148,4%633
2015 en later6,0%454

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Oost Gelre
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand20,6%1.552
Twee-onder-een-kap25,6%1.923
Hoekwoning8,8%659
Tussenwoning21,2%1.597
Appartement18,8%1.412
Onbekend type5,0%378

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
6.561
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
32,5 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
49,1
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
139
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Oost Gelre

33 buurten met voldoende data. 8 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
't Zand31251,5%52,2%
Banninghof57670,1%58,2%
Bebouwde kom Harreveld33760,0%51,9%
Bebouwde kom Lievelde33354,1%51,1%
Bebouwde kom Vragender19660,7%42,9%
Bebouwde kom Zieuwent50263,7%49,4%
Bebowde kom Marienvelde20067,8%45,0%
Bedrijventerrein Brandemat12024,4%34,2%
Binnenstad Groenlo82366,9%60,1%
Broek51180,5%82,4%
Broekdijk68759,7%45,6%
Buitengebied Harreveld20634,9%41,7%
Buitengebied Lichtenvoorde13821,1%96,4%
Buitengebied Lievelde23534,7%40,4%
Buitengebied Marienvelde18233,3%33,0%
Buitengebied Vragender23642,9%35,6%
Buitengebied Zieuwent35045,8%37,4%
Centrum64670,5%58,2%
Den Esch11242,6%54,5%
Flierbeek329100,0%65,7%
Groenlo-Zuid24354,5%55,1%
Het Blik21857,5%55,0%
Hooiland92740,8%71,6%
Noord-West1.03738,0%55,8%
Noordrand147100,0%36,7%
Oosteres14225,0%50,7%
Oude Kamp5225,0%46,2%
Papendijk62336,2%58,1%
Schatberg48132,5%49,3%
Veld Oost1.00963,6%57,8%
Veld West46444,1%52,8%
Zuid-West19286,3%41,7%
hartreize32189,2%52,0%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Oost Gelre

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.