Groenpeil

Componistenbuurt in Oosterhout

Buurt in wijk Wijk 05 Oosterheide, gemeente Oosterhout, postcodegebied 4904. 1.780 inwoners in 799 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 424 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 71,6%.

Woningen
799
CBS 2025
Inwoners
1.780
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 370.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
38,0%
EP-Online, 424 gelabeld
Dekking energielabels
53,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Componistenbuurt
Labelverdeling Componistenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,5%2
A+0,2%1
A20,0%85
B17,0%72
C37,3%158
D21,0%89
E2,8%12
F0,7%3
G0,2%1
Totaal gelabeld100%424
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%206
A+++7,6%1.394
A++1,3%232
A+4,2%783
A39,8%7.349
B17,6%3.238
C18,0%3.322
D4,9%899
E2,7%503
F1,3%236
G1,6%287
Totaal gelabeld100%18.449
Energielabels Componistenbuurt vergeleken met Oosterhout
LabelStavenComponistenbuurtOosterhout
A++++0,0%1,1%
A+++0,2%7,6%
A++0,5%1,3%
A+0,2%4,2%
A20,0%39,8%
B17,0%17,6%
C37,3%18,0%
D21,0%4,9%
E2,8%2,7%
F0,7%1,3%
G0,2%1,6%

Componistenbuurt Oosterhout

Deze verdeling gaat over de 53,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Componistenbuurt vergeleken met Oosterhout
BouwperiodeStavenComponistenbuurtOosterhout
vóór 19450,0%4,3%
1945–19640,5%12,7%
1965–197480,9%19,0%
1975–19912,8%28,1%
1992–20054,0%12,9%
2006–201411,8%10,3%
2015 en later0,0%12,7%

Componistenbuurt Oosterhout

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 80,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Componistenbuurt vergeleken met Oosterhout
WoningtypeStavenComponistenbuurtOosterhout
Vrijstaand7,1%8,5%
Twee-onder-een-kap28,3%18,0%
Hoekwoning9,0%8,9%
Tussenwoning28,8%31,8%
Appartement26,9%30,9%
Onbekend type0,0%1,9%

Componistenbuurt Oosterhout

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
182
22,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
704 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Oosterheide

Alle buurten in Oosterhout

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.