Groenpeil

De Warande in Oosterhout

Buurt in wijk Wijk 05 Oosterheide, gemeente Oosterhout, postcodegebied 4904. 510 inwoners in 212 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 282 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
212
CBS 2025
Inwoners
510
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 840.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
99,0%
CBS 2025
Label A of B
76,6%
EP-Online, 282 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Warande
Labelverdeling De Warande
LabelAandeelWoningen
A+++59,9%169
A++1,8%5
A+1,4%4
A6,4%18
B7,1%20
C12,1%34
D5,3%15
E3,2%9
F1,8%5
G1,1%3
Totaal gelabeld100%282
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%206
A+++7,2%1.342
A++1,1%215
A+3,6%673
A39,9%7.473
B17,4%3.265
C18,4%3.440
D5,0%935
E3,0%556
F1,6%297
G1,8%333
Totaal gelabeld100%18.735
Energielabels De Warande vergeleken met Oosterhout
LabelStavenDe WarandeOosterhout
A++++0,0%1,1%
A+++59,9%7,2%
A++1,8%1,1%
A+1,4%3,6%
A6,4%39,9%
B7,1%17,4%
C12,1%18,4%
D5,3%5,0%
E3,2%3,0%
F1,8%1,6%
G1,1%1,8%

De Warande Oosterhout

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Warande vergeleken met Oosterhout
BouwperiodeStavenDe WarandeOosterhout
vóór 19450,7%4,2%
1945–19644,3%12,5%
1965–197427,3%19,7%
1975–19913,9%28,2%
1992–20050,7%12,7%
2006–20141,8%10,2%
2015 en later61,3%12,4%

De Warande Oosterhout

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 61,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Warande vergeleken met Oosterhout
WoningtypeStavenDe WarandeOosterhout
Vrijstaand20,2%8,3%
Twee-onder-een-kap14,9%18,3%
Hoekwoning1,1%8,5%
Tussenwoning0,7%31,7%
Appartement63,1%31,3%
Onbekend type0,0%1,9%

De Warande Oosterhout

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
78
36,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
428 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Oosterheide

Alle buurten in Oosterhout

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.