Groenpeil

Kastelenbuurt in Oosterhout

Buurt in wijk Wijk 03 Strijen, gemeente Oosterhout, postcodegebied 4901. 1.785 inwoners in 755 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 616 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
755
CBS 2025
Inwoners
1.785
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 345.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
35,0%
CBS 2025
Label A of B
81,2%
EP-Online, 616 gelabeld
Dekking energielabels
81,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kastelenbuurt
Labelverdeling Kastelenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+0,5%3
A60,2%371
B20,3%125
C11,7%72
D5,5%34
E1,5%9
F0,2%1
Totaal gelabeld100%616
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
Ter vergelijking: gemeente Oosterhout
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%206
A+++7,2%1.342
A++1,1%215
A+3,6%673
A39,9%7.473
B17,4%3.265
C18,4%3.440
D5,0%935
E3,0%556
F1,6%297
G1,8%333
Totaal gelabeld100%18.735
Energielabels Kastelenbuurt vergeleken met Oosterhout
LabelStavenKastelenbuurtOosterhout
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%7,2%
A++0,2%1,1%
A+0,5%3,6%
A60,2%39,9%
B20,3%17,4%
C11,7%18,4%
D5,5%5,0%
E1,5%3,0%
F0,2%1,6%
G0,0%1,8%

Kastelenbuurt Oosterhout

Deze verdeling gaat over de 81,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kastelenbuurt vergeleken met Oosterhout
BouwperiodeStavenKastelenbuurtOosterhout
vóór 19450,0%4,2%
1945–19640,0%12,5%
1965–197487,0%19,7%
1975–19918,4%28,2%
1992–20050,0%12,7%
2006–20144,5%10,2%
2015 en later0,0%12,4%

Kastelenbuurt Oosterhout

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 87,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kastelenbuurt vergeleken met Oosterhout
WoningtypeStavenKastelenbuurtOosterhout
Vrijstaand2,4%8,3%
Twee-onder-een-kap12,0%18,3%
Hoekwoning17,9%8,5%
Tussenwoning49,2%31,7%
Appartement18,5%31,3%
Onbekend type0,0%1,9%

Kastelenbuurt Oosterhout

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
157
20,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
546 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Strijen

Alle buurten in Oosterhout

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.