Postcodegebied 4901 Oosterhout
Postcodegebied 4901 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Oosterhout, gemeente Oosterhout. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4901 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.890
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 360.041
- CBS 2025
- Label A of B
- 60,6%
- EP-Online, 3.890 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 54
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 |
| A+++ | 5,9% | 228 |
| A++ | 1,2% | 48 |
| A+ | 1,9% | 75 |
| A | 31,1% | 1.210 |
| B | 20,4% | 795 |
| C | 23,9% | 929 |
| D | 6,0% | 232 |
| E | 4,3% | 166 |
| F | 2,3% | 88 |
| G | 3,0% | 116 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.890 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 | |
| A+++ | 5,9% | 228 | |
| A++ | 1,2% | 48 | |
| A+ | 1,9% | 75 | |
| A | 31,1% | 1.210 | |
| B | 20,4% | 795 | |
| C | 23,9% | 929 | |
| D | 6,0% | 232 | |
| E | 4,3% | 166 | |
| F | 2,3% | 88 | |
| G | 3,0% | 116 |
Deze verdeling gaat over 3.890 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,9% | 425 | |
| 1945–1964 | 4,4% | 172 | |
| 1965–1974 | 29,1% | 1.132 | |
| 1975–1991 | 34,2% | 1.331 | |
| 1992–2005 | 7,5% | 291 | |
| 2006–2014 | 6,8% | 263 | |
| 2015 en later | 7,1% | 276 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4901
- Centrum 3.541 woningen
- Kastelenbuurt 755 woningen
- Leijsenakkers 345 woningen
- Molenbuurt 282 woningen
- Oud-West 911 woningen
- Slotjes-Oost 627 woningen
- Vogelbuurt 843 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.