Oosterwolde-Schottelenburg in Ooststellingwerf
Buurt in wijk Oosterwolde, gemeente Ooststellingwerf, postcodegebied 8431. 465 inwoners in 222 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 150 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,6%.
- Woningen
- 222
- CBS 2025
- Inwoners
- 465
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 243.000
- CBS 2025, gemeente € 312.000
- Koopwoningen
- 72,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 56,7%
- EP-Online, 150 gelabeld
- Dekking energielabels
- 67,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+ | 1,3% | 2 |
| A | 22,0% | 33 |
| B | 33,3% | 50 |
| C | 38,7% | 58 |
| D | 2,7% | 4 |
| F | 1,3% | 2 |
| G | 0,7% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 150 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,7% | 122 |
| A+++ | 1,9% | 135 |
| A++ | 1,4% | 96 |
| A+ | 2,0% | 142 |
| A | 31,3% | 2.221 |
| B | 18,3% | 1.302 |
| C | 22,8% | 1.623 |
| D | 8,1% | 575 |
| E | 4,6% | 325 |
| F | 3,7% | 266 |
| G | 4,2% | 297 |
| Totaal gelabeld | 100% | 7.104 |
| Label | Staven | Oosterwolde-Schottelenburg | Ooststellingwerf |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,7% | |
| A+++ | 0,0% | 1,9% | |
| A++ | 0,0% | 1,4% | |
| A+ | 1,3% | 2,0% | |
| A | 22,0% | 31,3% | |
| B | 33,3% | 18,3% | |
| C | 38,7% | 22,8% | |
| D | 2,7% | 8,1% | |
| E | 0,0% | 4,6% | |
| F | 1,3% | 3,7% | |
| G | 0,7% | 4,2% |
Oosterwolde-Schottelenburg Ooststellingwerf
Deze verdeling gaat over de 67,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Oosterwolde-Schottelenburg | Ooststellingwerf |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,0% | 9,4% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 18,7% | |
| 1965–1974 | 6,0% | 20,1% | |
| 1975–1991 | 91,3% | 26,1% | |
| 1992–2005 | 0,0% | 13,5% | |
| 2006–2014 | 0,7% | 7,0% | |
| 2015 en later | 0,0% | 5,3% |
Oosterwolde-Schottelenburg Ooststellingwerf
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 91,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Oosterwolde-Schottelenburg | Ooststellingwerf |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 10,7% | 34,5% | |
| Twee-onder-een-kap | 30,7% | 25,8% | |
| Hoekwoning | 24,7% | 6,4% | |
| Tussenwoning | 25,3% | 19,4% | |
| Appartement | 8,7% | 11,7% | |
| Onbekend type | 0,0% | 2,1% |
Oosterwolde-Schottelenburg Ooststellingwerf
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 60,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 104
- 46,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,6 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 323 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Oosterwolde
- Oosterwolde-Biezenkamp 120 woningen
- Oosterwolde-Buitengebied 218 woningen
- Oosterwolde-Centrum-Noord-Oost 131 woningen
- Oosterwolde-Centrum-Noord-West 225 woningen
- Oosterwolde-Centrum-Zuid-Oost 249 woningen
- Oosterwolde-Duistereweg 337 woningen
- Oosterwolde-Haerenkwartier 170 woningen
- Oosterwolde-Hieming 310 woningen
- Oosterwolde-Iris 141 woningen
- Oosterwolde-Maden 618 woningen
- Oosterwolde-Noord-Oost 284 woningen
- Oosterwolde-Prandinga 343 woningen
- Oosterwolde-Slatten 154 woningen
- Oosterwolde-Snellingerdijk 224 woningen
- Oosterwolde-Weemeweg 181 woningen
- Oosterwolde-Zuid 684 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 67,6% (150 van 222 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.