Groenpeil

Gouwe in Opmeer

Buurt in wijk Hoogwoud, gemeente Opmeer, postcodegebied 1718. 240 inwoners in 84 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 28 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
84
CBS 2025
Inwoners
240
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 585.000
CBS 2025, gemeente € 398.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
42,9%
EP-Online, 28 gelabeld
Dekking energielabels
33,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Gouwe
Labelverdeling Gouwe
LabelAandeelWoningen
A++++3,6%1
A+++7,1%2
A++7,1%2
A+3,6%1
A14,3%4
B7,1%2
C3,6%1
D25,0%7
E7,1%2
F14,3%4
G7,1%2
Totaal gelabeld100%28
Ter vergelijking: gemeente Opmeer
Ter vergelijking: gemeente Opmeer
LabelAandeelWoningen
A++++2,1%65
A+++4,0%123
A++2,5%78
A+1,8%57
A33,3%1.032
B19,1%592
C23,4%726
D6,5%201
E3,0%92
F2,0%63
G2,3%72
Totaal gelabeld100%3.101
Energielabels Gouwe vergeleken met Opmeer
LabelStavenGouweOpmeer
A++++3,6%2,1%
A+++7,1%4,0%
A++7,1%2,5%
A+3,6%1,8%
A14,3%33,3%
B7,1%19,1%
C3,6%23,4%
D25,0%6,5%
E7,1%3,0%
F14,3%2,0%
G7,1%2,3%

Gouwe Opmeer

Deze verdeling gaat over de 33,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Gouwe vergeleken met Opmeer
BouwperiodeStavenGouweOpmeer
vóór 194571,4%8,1%
1945–19640,0%7,4%
1965–19743,6%20,2%
1975–19913,6%21,1%
1992–20053,6%17,4%
2006–20147,1%17,4%
2015 en later10,7%8,5%

Gouwe Opmeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 71,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Gouwe vergeleken met Opmeer
WoningtypeStavenGouweOpmeer
Vrijstaand96,4%23,5%
Twee-onder-een-kap3,6%21,3%
Hoekwoning0,0%8,6%
Tussenwoning0,0%25,0%
Appartement0,0%21,1%
Onbekend type0,0%0,5%

Gouwe Opmeer

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hoogwoud

Alle buurten in Opmeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.