Opmeer
Gemeente Opmeer in Noord-Holland, 12.491 inwoners en 5.296 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 5.296
- CBS 2025
- Inwoners
- 12.491
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 398.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,9%
- van 3.105 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 58,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,1% | 66 |
| A+++ | 4,0% | 125 |
| A++ | 2,5% | 78 |
| A+ | 1,9% | 59 |
| A | 33,3% | 1.035 |
| B | 19,0% | 589 |
| C | 23,4% | 727 |
| D | 6,5% | 201 |
| E | 3,0% | 94 |
| F | 1,9% | 59 |
| G | 2,3% | 72 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.105 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,1% | 66 | |
| A+++ | 4,0% | 125 | |
| A++ | 2,5% | 78 | |
| A+ | 1,9% | 59 | |
| A | 33,3% | 1.035 | |
| B | 19,0% | 589 | |
| C | 23,4% | 727 | |
| D | 6,5% | 201 | |
| E | 3,0% | 94 | |
| F | 1,9% | 59 | |
| G | 2,3% | 72 |
Deze verdeling gaat over de 58,6% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 3.105 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,1% | 253 | |
| 1945–1964 | 7,3% | 227 | |
| 1965–1974 | 20,3% | 629 | |
| 1975–1991 | 21,1% | 656 | |
| 1992–2005 | 17,2% | 535 | |
| 2006–2014 | 17,3% | 538 | |
| 2015 en later | 8,6% | 267 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 23,6% | 732 | |
| Twee-onder-een-kap | 21,1% | 656 | |
| Hoekwoning | 8,7% | 270 | |
| Tussenwoning | 25,0% | 775 | |
| Appartement | 21,0% | 653 | |
| Onbekend type | 0,6% | 19 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 2.583
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 10,5 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 48,8
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 41
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Opmeer
29 buurten met voldoende data. 17 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Aurora | 93 | 92,1% | 40,9% |
| Bonifatius | 140 | 39,6% | 72,1% |
| De Glazen Wagen | 177 | 96,0% | 84,2% |
| Dokter Pool | 75 | 93,3% | 60,0% |
| Gouwe | 84 | 42,9% | 33,3% |
| Graaf Willem | 127 | 49,0% | 78,7% |
| Heerenweide | 479 | 100,0% | 79,7% |
| Hoogwoud Centrum | 196 | 25,3% | 42,3% |
| Hoogwoud Lint | 98 | 35,0% | 40,8% |
| Hoogwoud Oost | 200 | 100,0% | 68,5% |
| Kern De Weere | 301 | 52,2% | 45,2% |
| Opmeer Centrum | 71 | 35,5% | 43,7% |
| Pastoor Merius | 175 | 26,2% | 48,0% |
| Planetenbuurt | 175 | 29,5% | 50,3% |
| Schoolstraat | 86 | 46,7% | 52,3% |
| Slothuis | 108 | 63,4% | 93,5% |
| Spanbroek Centrum | 241 | 57,7% | 69,7% |
| Spanbroekerweg Buiten | 87 | 38,7% | 35,6% |
| Spanbroekerweg Kern | 195 | 28,9% | 49,7% |
| Tussen Dieringer en Radboud | 149 | 33,9% | 37,6% |
| Tussen Fuik en Hanebalk | 209 | 60,8% | 59,8% |
| Tussen Van Catz en Stolp | 202 | 34,5% | 57,4% |
| Van Van der Noot tot Slickerstraat | 208 | 49,1% | 52,9% |
| Weidebloem Oost | 124 | 68,0% | 78,2% |
| Weidebloem West | 328 | 65,9% | 62,5% |
| Wijde Klaver Oost | 317 | 99,5% | 59,0% |
| Wijde Klaver West | 146 | 92,9% | 57,5% |
| Zandwerven | 50 | 30,0% | 40,0% |
| Zuiderzeebuurt | 59 | 27,9% | 72,9% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Opmeer
- Postcodegebied 1661 Opmeer
- Postcodegebied 1662 Opmeer
- Postcodegebied 1715 Opmeer
- Postcodegebied 1716 Opmeer
- Postcodegebied 1718 Opmeer
- Postcodegebied 1719 Opmeer
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 58,6% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.