Groenpeil

Weidebloem West in Opmeer

Buurt in wijk Opmeer, gemeente Opmeer, postcodegebied 1716. 725 inwoners in 328 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 205 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
328
CBS 2025
Inwoners
725
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 336.000
CBS 2025, gemeente € 398.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
65,4%
EP-Online, 205 gelabeld
Dekking energielabels
62,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Weidebloem West
Labelverdeling Weidebloem West
LabelAandeelWoningen
A+0,5%1
A24,4%50
B40,5%83
C31,2%64
D3,4%7
Totaal gelabeld100%205
Ter vergelijking: gemeente Opmeer
Ter vergelijking: gemeente Opmeer
LabelAandeelWoningen
A++++2,1%65
A+++4,0%123
A++2,5%78
A+1,8%57
A33,3%1.032
B19,1%592
C23,4%726
D6,5%201
E3,0%92
F2,0%63
G2,3%72
Totaal gelabeld100%3.101
Energielabels Weidebloem West vergeleken met Opmeer
LabelStavenWeidebloem WestOpmeer
A++++0,0%2,1%
A+++0,0%4,0%
A++0,0%2,5%
A+0,5%1,8%
A24,4%33,3%
B40,5%19,1%
C31,2%23,4%
D3,4%6,5%
E0,0%3,0%
F0,0%2,0%
G0,0%2,3%

Weidebloem West Opmeer

Deze verdeling gaat over de 62,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Weidebloem West vergeleken met Opmeer
BouwperiodeStavenWeidebloem WestOpmeer
vóór 19450,0%8,1%
1945–19640,0%7,4%
1965–19741,0%20,2%
1975–199197,6%21,1%
1992–20051,5%17,4%
2006–20140,0%17,4%
2015 en later0,0%8,5%

Weidebloem West Opmeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 97,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Weidebloem West vergeleken met Opmeer
WoningtypeStavenWeidebloem WestOpmeer
Vrijstaand17,6%23,5%
Twee-onder-een-kap12,7%21,3%
Hoekwoning14,6%8,6%
Tussenwoning32,2%25,0%
Appartement22,9%21,1%
Onbekend type0,0%0,5%

Weidebloem West Opmeer

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
15
4,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
61 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Opmeer

Alle buurten in Opmeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.