Groenpeil

Centrum-Zuid in Oss

Buurt in wijk Centrum, gemeente Oss, postcodegebied 5341 en postcodegebied 5348. 2.220 inwoners in 1.346 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.142 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,5%.

Woningen
1.346
CBS 2025
Inwoners
2.220
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 264.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
33,0%
CBS 2025
Label A of B
76,9%
EP-Online, 1.142 gelabeld
Dekking energielabels
84,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Centrum-Zuid
Labelverdeling Centrum-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++9,7%111
A++7,8%89
A+3,3%38
A38,7%442
B17,3%198
C15,3%175
D2,4%27
E2,5%28
F1,2%14
G1,8%20
Totaal gelabeld100%1.142
Ter vergelijking: gemeente Oss
Ter vergelijking: gemeente Oss
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%119
A+++4,0%1.056
A++2,0%520
A+4,8%1.269
A36,5%9.731
B17,9%4.756
C20,8%5.543
D6,4%1.703
E3,3%878
F2,0%533
G2,0%533
Totaal gelabeld100%26.641
Energielabels Centrum-Zuid vergeleken met Oss
LabelStavenCentrum-ZuidOss
A++++0,0%0,4%
A+++9,7%4,0%
A++7,8%2,0%
A+3,3%4,8%
A38,7%36,5%
B17,3%17,9%
C15,3%20,8%
D2,4%6,4%
E2,5%3,3%
F1,2%2,0%
G1,8%2,0%

Centrum-Zuid Oss

Deze verdeling gaat over de 84,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum-Zuid vergeleken met Oss
BouwperiodeStavenCentrum-ZuidOss
vóór 19459,3%5,2%
1945–19643,0%17,7%
1965–19743,6%18,4%
1975–199146,1%26,5%
1992–20055,3%13,4%
2006–201414,5%11,5%
2015 en later18,3%7,3%

Centrum-Zuid Oss

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 46,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Centrum-Zuid vergeleken met Oss
WoningtypeStavenCentrum-ZuidOss
Vrijstaand0,4%15,4%
Twee-onder-een-kap1,1%20,4%
Hoekwoning1,1%9,6%
Tussenwoning2,3%25,5%
Appartement95,2%28,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Centrum-Zuid Oss

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
9,0%
CBS 2024
Installaties
89
6,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
189 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Oss

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.