Groenpeil

Hoefeind in Oss

Buurt in wijk Ussen, gemeente Oss, postcodegebied 5345. 685 inwoners in 317 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 214 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.

Woningen
317
CBS 2025
Inwoners
685
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 329.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
60,7%
EP-Online, 214 gelabeld
Dekking energielabels
67,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hoefeind
Labelverdeling Hoefeind
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%1
A29,0%62
B31,3%67
C36,9%79
D2,3%5
Totaal gelabeld100%214
Ter vergelijking: gemeente Oss
Ter vergelijking: gemeente Oss
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%107
A+++3,9%1.034
A++1,9%512
A+4,7%1.244
A36,5%9.738
B17,8%4.757
C20,9%5.579
D6,5%1.720
E3,3%884
F2,1%548
G2,0%539
Totaal gelabeld100%26.662
Energielabels Hoefeind vergeleken met Oss
LabelStavenHoefeindOss
A++++0,0%0,4%
A+++0,5%3,9%
A++0,0%1,9%
A+0,0%4,7%
A29,0%36,5%
B31,3%17,8%
C36,9%20,9%
D2,3%6,5%
E0,0%3,3%
F0,0%2,1%
G0,0%2,0%

Hoefeind Oss

Deze verdeling gaat over de 67,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoefeind vergeleken met Oss
BouwperiodeStavenHoefeindOss
vóór 19450,5%5,2%
1945–19640,0%17,7%
1965–19740,0%18,4%
1975–199199,5%26,5%
1992–20050,0%13,5%
2006–20140,0%11,6%
2015 en later0,0%7,1%

Hoefeind Oss

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hoefeind vergeleken met Oss
WoningtypeStavenHoefeindOss
Vrijstaand9,3%15,4%
Twee-onder-een-kap7,9%20,5%
Hoekwoning20,1%9,5%
Tussenwoning39,3%25,6%
Appartement23,4%28,6%
Onbekend type0,0%0,4%

Hoefeind Oss

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
92
29,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
331 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Ussen

Alle buurten in Oss

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.