Loovelt in Oss
Buurt in wijk Ussen, gemeente Oss, postcodegebied 5345. 1.655 inwoners in 850 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 569 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.
- Woningen
- 850
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.655
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 337.000
- CBS 2025, gemeente € 383.000
- Koopwoningen
- 50,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 60,8%
- EP-Online, 569 gelabeld
- Dekking energielabels
- 66,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++ | 0,2% | 1 |
| A+ | 1,2% | 7 |
| A | 26,5% | 151 |
| B | 32,9% | 187 |
| C | 36,4% | 207 |
| D | 2,8% | 16 |
| Totaal gelabeld | 100% | 569 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 107 |
| A+++ | 3,9% | 1.034 |
| A++ | 1,9% | 512 |
| A+ | 4,7% | 1.244 |
| A | 36,5% | 9.738 |
| B | 17,8% | 4.757 |
| C | 20,9% | 5.579 |
| D | 6,5% | 1.720 |
| E | 3,3% | 884 |
| F | 2,1% | 548 |
| G | 2,0% | 539 |
| Totaal gelabeld | 100% | 26.662 |
| Label | Staven | Loovelt | Oss |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,4% | |
| A+++ | 0,0% | 3,9% | |
| A++ | 0,2% | 1,9% | |
| A+ | 1,2% | 4,7% | |
| A | 26,5% | 36,5% | |
| B | 32,9% | 17,8% | |
| C | 36,4% | 20,9% | |
| D | 2,8% | 6,5% | |
| E | 0,0% | 3,3% | |
| F | 0,0% | 2,1% | |
| G | 0,0% | 2,0% |
Loovelt Oss
Deze verdeling gaat over de 66,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Loovelt | Oss |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 5,2% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 17,7% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 18,4% | |
| 1975–1991 | 95,8% | 26,5% | |
| 1992–2005 | 4,2% | 13,5% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 11,6% | |
| 2015 en later | 0,0% | 7,1% |
Loovelt Oss
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 95,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Loovelt | Oss |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 9,5% | 15,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 9,7% | 20,5% | |
| Hoekwoning | 8,1% | 9,5% | |
| Tussenwoning | 36,7% | 25,6% | |
| Appartement | 36,0% | 28,6% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,4% |
Loovelt Oss
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 40,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 196
- 23,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,8 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 787 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 6
- 12 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Ussen
- Amsteleind 379 woningen
- Hazenkamp 630 woningen
- Heihoek 400 woningen
- Hoefeind 317 woningen
- Klein Mikkeldonk 411 woningen
- Lockaert 808 woningen
- Schalkskamp 530 woningen
- Vlashoek 1.090 woningen
- Westerveld 436 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 66,9% (569 van 850 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.