Groenpeil

Verspreide huizen Sinderen in Oude IJsselstreek

Buurt in wijk Wijk 03 Varsseveld, gemeente Oude IJsselstreek, postcodegebied 7065. 815 inwoners in 321 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 97 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,5%.

Woningen
321
CBS 2025
Inwoners
815
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 508.000
CBS 2025, gemeente € 343.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
38,1%
EP-Online, 97 gelabeld
Dekking energielabels
30,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Sinderen
Labelverdeling Verspreide huizen Sinderen
LabelAandeelWoningen
A+++4,1%4
A+2,1%2
A21,6%21
B10,3%10
C10,3%10
D12,4%12
E14,4%14
F8,2%8
G16,5%16
Totaal gelabeld100%97
Ter vergelijking: gemeente Oude IJsselstreek
Ter vergelijking: gemeente Oude IJsselstreek
LabelAandeelWoningen
A++++7,2%738
A+++2,8%284
A++1,4%140
A+2,2%229
A22,6%2.304
B19,2%1.960
C23,2%2.363
D7,6%779
E5,2%529
F3,6%363
G4,9%495
Totaal gelabeld100%10.184
Energielabels Verspreide huizen Sinderen vergeleken met Oude IJsselstreek
LabelStavenVerspreide huizen SinderenOude IJsselstreek
A++++0,0%7,2%
A+++4,1%2,8%
A++0,0%1,4%
A+2,1%2,2%
A21,6%22,6%
B10,3%19,2%
C10,3%23,2%
D12,4%7,6%
E14,4%5,2%
F8,2%3,6%
G16,5%4,9%

Verspreide huizen Sinderen Oude IJsselstreek

Deze verdeling gaat over de 30,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Sinderen vergeleken met Oude IJsselstreek
BouwperiodeStavenVerspreide huizen SinderenOude IJsselstreek
vóór 194553,6%12,6%
1945–196416,5%16,6%
1965–19746,2%19,7%
1975–19915,2%27,1%
1992–20054,1%9,0%
2006–20143,1%10,0%
2015 en later11,3%5,0%

Verspreide huizen Sinderen Oude IJsselstreek

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 53,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Sinderen vergeleken met Oude IJsselstreek
WoningtypeStavenVerspreide huizen SinderenOude IJsselstreek
Vrijstaand59,8%22,3%
Twee-onder-een-kap29,9%28,5%
Hoekwoning1,0%10,2%
Tussenwoning0,0%22,1%
Appartement9,3%16,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Verspreide huizen Sinderen Oude IJsselstreek

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
137
42,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
859 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Varsseveld

Alle buurten in Oude IJsselstreek

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.