Groenpeil

Verspreide huizen Varsseveld in Oude IJsselstreek

Buurt in wijk Wijk 03 Varsseveld, gemeente Oude IJsselstreek, postcodegebied 7051 en postcodegebied 7054. 645 inwoners in 269 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 99 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,0%.

Woningen
269
CBS 2025
Inwoners
645
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 499.000
CBS 2025, gemeente € 343.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
38,4%
EP-Online, 99 gelabeld
Dekking energielabels
36,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Varsseveld
Labelverdeling Verspreide huizen Varsseveld
LabelAandeelWoningen
A++2,0%2
A+2,0%2
A22,2%22
B12,1%12
C20,2%20
D13,1%13
E5,1%5
F10,1%10
G13,1%13
Totaal gelabeld100%99
Ter vergelijking: gemeente Oude IJsselstreek
Ter vergelijking: gemeente Oude IJsselstreek
LabelAandeelWoningen
A++++7,0%718
A+++2,8%281
A++1,3%137
A+2,2%223
A22,6%2.300
B19,1%1.942
C23,4%2.384
D7,7%787
E5,2%527
F3,7%373
G5,0%513
Totaal gelabeld100%10.185
Energielabels Verspreide huizen Varsseveld vergeleken met Oude IJsselstreek
LabelStavenVerspreide huizen VarsseveldOude IJsselstreek
A++++0,0%7,0%
A+++0,0%2,8%
A++2,0%1,3%
A+2,0%2,2%
A22,2%22,6%
B12,1%19,1%
C20,2%23,4%
D13,1%7,7%
E5,1%5,2%
F10,1%3,7%
G13,1%5,0%

Verspreide huizen Varsseveld Oude IJsselstreek

Deze verdeling gaat over de 36,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Varsseveld vergeleken met Oude IJsselstreek
BouwperiodeStavenVerspreide huizen VarsseveldOude IJsselstreek
vóór 194547,5%12,7%
1945–196417,2%16,6%
1965–19744,0%19,6%
1975–199112,1%27,1%
1992–200511,1%8,9%
2006–20146,1%10,1%
2015 en later2,0%5,0%

Verspreide huizen Varsseveld Oude IJsselstreek

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 47,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Varsseveld vergeleken met Oude IJsselstreek
WoningtypeStavenVerspreide huizen VarsseveldOude IJsselstreek
Vrijstaand64,6%22,2%
Twee-onder-een-kap33,3%28,8%
Hoekwoning2,0%9,9%
Tussenwoning0,0%22,1%
Appartement0,0%16,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Verspreide huizen Varsseveld Oude IJsselstreek

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
114
42,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.182 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Varsseveld

Alle buurten in Oude IJsselstreek

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.