Groenpeil

Buitengebied Heteren Uylenburg in Overbetuwe

Buurt in wijk Buitengebied Heteren, gemeente Overbetuwe, postcodegebied 6666. 195 inwoners in 52 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 28 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
52
CBS 2025
Inwoners
195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 603.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
35,7%
EP-Online, 28 gelabeld
Dekking energielabels
53,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Heteren Uylenburg
Labelverdeling Buitengebied Heteren Uylenburg
LabelAandeelWoningen
A+++3,6%1
A21,4%6
B10,7%3
C28,6%8
D21,4%6
F3,6%1
G10,7%3
Totaal gelabeld100%28
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%312
A+++3,7%429
A++1,3%156
A+3,2%377
A35,3%4.132
B17,0%1.990
C22,7%2.664
D6,6%769
E3,4%403
F2,1%246
G2,0%232
Totaal gelabeld100%11.710
Energielabels Buitengebied Heteren Uylenburg vergeleken met Overbetuwe
LabelStavenBuitengebied Heteren UylenburgOverbetuwe
A++++0,0%2,7%
A+++3,6%3,7%
A++0,0%1,3%
A+0,0%3,2%
A21,4%35,3%
B10,7%17,0%
C28,6%22,7%
D21,4%6,6%
E0,0%3,4%
F3,6%2,1%
G10,7%2,0%

Buitengebied Heteren Uylenburg Overbetuwe

Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Heteren Uylenburg vergeleken met Overbetuwe
BouwperiodeStavenBuitengebied Heteren UylenburgOverbetuwe
vóór 194546,4%6,8%
1945–196410,7%13,9%
1965–197410,7%15,7%
1975–199114,3%21,8%
1992–200514,3%17,7%
2006–20143,6%13,6%
2015 en later0,0%10,5%

Buitengebied Heteren Uylenburg Overbetuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 46,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Heteren Uylenburg vergeleken met Overbetuwe
WoningtypeStavenBuitengebied Heteren UylenburgOverbetuwe
Vrijstaand53,6%18,0%
Twee-onder-een-kap10,7%29,2%
Hoekwoning0,0%10,3%
Tussenwoning7,1%27,9%
Appartement21,4%14,2%
Onbekend type7,1%0,4%

Buitengebied Heteren Uylenburg Overbetuwe

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
14
26,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
125 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Overbetuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.