Overbetuwe
Gemeente Overbetuwe in Gelderland, 48.945 inwoners en 20.703 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 20.703
- CBS 2025
- Inwoners
- 48.945
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 422.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 63,6%
- van 11.677 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 56,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,8% | 331 |
| A+++ | 3,7% | 436 |
| A++ | 1,4% | 161 |
| A+ | 3,4% | 399 |
| A | 35,3% | 4.121 |
| B | 16,9% | 1.976 |
| C | 22,5% | 2.633 |
| D | 6,5% | 755 |
| E | 3,4% | 396 |
| F | 2,1% | 245 |
| G | 1,9% | 224 |
| Totaal gelabeld | 100% | 11.677 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,8% | 331 | |
| A+++ | 3,7% | 436 | |
| A++ | 1,4% | 161 | |
| A+ | 3,4% | 399 | |
| A | 35,3% | 4.121 | |
| B | 16,9% | 1.976 | |
| C | 22,5% | 2.633 | |
| D | 6,5% | 755 | |
| E | 3,4% | 396 | |
| F | 2,1% | 245 | |
| G | 1,9% | 224 |
Deze verdeling gaat over de 56,4% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 11.677 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,8% | 789 | |
| 1945–1964 | 13,8% | 1.615 | |
| 1965–1974 | 15,7% | 1.832 | |
| 1975–1991 | 21,9% | 2.555 | |
| 1992–2005 | 17,6% | 2.054 | |
| 2006–2014 | 13,6% | 1.587 | |
| 2015 en later | 10,7% | 1.245 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 18,0% | 2.106 | |
| Twee-onder-een-kap | 29,0% | 3.383 | |
| Hoekwoning | 10,6% | 1.238 | |
| Tussenwoning | 27,8% | 3.252 | |
| Appartement | 14,2% | 1.656 | |
| Onbekend type | 0,4% | 42 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 9.894
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 44,1 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 47,8
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 218
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Overbetuwe
58 buurten met voldoende data. 32 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Overbetuwe
- Postcodegebied 6661 Overbetuwe
- Postcodegebied 6662 Overbetuwe
- Postcodegebied 6665 Overbetuwe
- Postcodegebied 6666 Overbetuwe
- Postcodegebied 6668 Overbetuwe
- Postcodegebied 6671 Overbetuwe
- Postcodegebied 6672 Overbetuwe
- Postcodegebied 6673 Overbetuwe
- Postcodegebied 6674 Overbetuwe
- Postcodegebied 6675 Overbetuwe
- Postcodegebied 6677 Overbetuwe
- Postcodegebied 6678 Overbetuwe
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 56,4% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.