Groenpeil

De Haantjes-Vogelbuurt in Overbetuwe

Buurt in wijk Kern Heteren, gemeente Overbetuwe, postcodegebied 6666. 1.005 inwoners in 434 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 273 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
434
CBS 2025
Inwoners
1.005
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 341.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
52,7%
EP-Online, 273 gelabeld
Dekking energielabels
62,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Haantjes-Vogelbuurt
Labelverdeling De Haantjes-Vogelbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++1,5%4
A++0,4%1
A+0,7%2
A22,3%61
B27,8%76
C33,7%92
D5,9%16
E5,1%14
F1,1%3
G1,5%4
Totaal gelabeld100%273
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%312
A+++3,7%429
A++1,3%156
A+3,2%377
A35,3%4.132
B17,0%1.990
C22,7%2.664
D6,6%769
E3,4%403
F2,1%246
G2,0%232
Totaal gelabeld100%11.710
Energielabels De Haantjes-Vogelbuurt vergeleken met Overbetuwe
LabelStavenDe Haantjes-VogelbuurtOverbetuwe
A++++0,0%2,7%
A+++1,5%3,7%
A++0,4%1,3%
A+0,7%3,2%
A22,3%35,3%
B27,8%17,0%
C33,7%22,7%
D5,9%6,6%
E5,1%3,4%
F1,1%2,1%
G1,5%2,0%

De Haantjes-Vogelbuurt Overbetuwe

Deze verdeling gaat over de 62,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Haantjes-Vogelbuurt vergeleken met Overbetuwe
BouwperiodeStavenDe Haantjes-VogelbuurtOverbetuwe
vóór 19452,9%6,8%
1945–196415,8%13,9%
1965–19742,2%15,7%
1975–199165,9%21,8%
1992–20057,7%17,7%
2006–20144,4%13,6%
2015 en later1,1%10,5%

De Haantjes-Vogelbuurt Overbetuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 65,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Haantjes-Vogelbuurt vergeleken met Overbetuwe
WoningtypeStavenDe Haantjes-VogelbuurtOverbetuwe
Vrijstaand11,7%18,0%
Twee-onder-een-kap33,7%29,2%
Hoekwoning9,2%10,3%
Tussenwoning34,8%27,9%
Appartement10,6%14,2%
Onbekend type0,0%0,4%

De Haantjes-Vogelbuurt Overbetuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
110
25,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
414 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kern Heteren

Alle buurten in Overbetuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.