Groenpeil

De Weem in Overbetuwe

Buurt in wijk Valburg, gemeente Overbetuwe, postcodegebied 6675. 330 inwoners in 124 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 69 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
124
CBS 2025
Inwoners
330
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 518.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
88,4%
EP-Online, 69 gelabeld
Dekking energielabels
55,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Weem
Labelverdeling De Weem
LabelAandeelWoningen
A+++1,4%1
A+1,4%1
A52,2%36
B33,3%23
C4,3%3
D1,4%1
E1,4%1
G4,3%3
Totaal gelabeld100%69
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%312
A+++3,7%429
A++1,3%156
A+3,2%377
A35,3%4.132
B17,0%1.990
C22,7%2.664
D6,6%769
E3,4%403
F2,1%246
G2,0%232
Totaal gelabeld100%11.710
Energielabels De Weem vergeleken met Overbetuwe
LabelStavenDe WeemOverbetuwe
A++++0,0%2,7%
A+++1,4%3,7%
A++0,0%1,3%
A+1,4%3,2%
A52,2%35,3%
B33,3%17,0%
C4,3%22,7%
D1,4%6,6%
E1,4%3,4%
F0,0%2,1%
G4,3%2,0%

De Weem Overbetuwe

Deze verdeling gaat over de 55,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Weem vergeleken met Overbetuwe
BouwperiodeStavenDe WeemOverbetuwe
vóór 19457,2%6,8%
1945–19644,3%13,9%
1965–19741,4%15,7%
1975–19911,4%21,8%
1992–200584,1%17,7%
2006–20140,0%13,6%
2015 en later1,4%10,5%

De Weem Overbetuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 84,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Weem vergeleken met Overbetuwe
WoningtypeStavenDe WeemOverbetuwe
Vrijstaand44,9%18,0%
Twee-onder-een-kap39,1%29,2%
Hoekwoning1,4%10,3%
Tussenwoning14,5%27,9%
Appartement0,0%14,2%
Onbekend type0,0%0,4%

De Weem Overbetuwe

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
53
42,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
285 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Valburg

Alle buurten in Overbetuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.