Groenpeil

Kern Andelst in Overbetuwe

Buurt in wijk Andelst, gemeente Overbetuwe, postcodegebied 6673. 1.440 inwoners in 627 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 343 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
627
CBS 2025
Inwoners
1.440
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 399.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
48,7%
EP-Online, 343 gelabeld
Dekking energielabels
54,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Andelst
Labelverdeling Kern Andelst
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,6%2
A++1,7%6
A+3,8%13
A27,7%95
B14,6%50
C21,6%74
D16,6%57
E5,8%20
F3,8%13
G3,5%12
Totaal gelabeld100%343
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%312
A+++3,7%429
A++1,3%156
A+3,2%377
A35,3%4.132
B17,0%1.990
C22,7%2.664
D6,6%769
E3,4%403
F2,1%246
G2,0%232
Totaal gelabeld100%11.710
Energielabels Kern Andelst vergeleken met Overbetuwe
LabelStavenKern AndelstOverbetuwe
A++++0,3%2,7%
A+++0,6%3,7%
A++1,7%1,3%
A+3,8%3,2%
A27,7%35,3%
B14,6%17,0%
C21,6%22,7%
D16,6%6,6%
E5,8%3,4%
F3,8%2,1%
G3,5%2,0%

Kern Andelst Overbetuwe

Deze verdeling gaat over de 54,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Andelst vergeleken met Overbetuwe
BouwperiodeStavenKern AndelstOverbetuwe
vóór 194511,7%6,8%
1945–196422,2%13,9%
1965–197424,5%15,7%
1975–199123,6%21,8%
1992–200512,0%17,7%
2006–20145,8%13,6%
2015 en later0,3%10,5%

Kern Andelst Overbetuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 24,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Andelst vergeleken met Overbetuwe
WoningtypeStavenKern AndelstOverbetuwe
Vrijstaand21,3%18,0%
Twee-onder-een-kap40,2%29,2%
Hoekwoning12,8%10,3%
Tussenwoning22,7%27,9%
Appartement2,9%14,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Kern Andelst Overbetuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
212
33,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
853 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Overbetuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.