Groenpeil

Kern Herveld in Overbetuwe

Buurt in wijk Herveld, gemeente Overbetuwe, postcodegebied 6674. 2.115 inwoners in 947 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 620 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
947
CBS 2025
Inwoners
2.115
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 400.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
70,6%
EP-Online, 620 gelabeld
Dekking energielabels
65,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Herveld
Labelverdeling Kern Herveld
LabelAandeelWoningen
A++++16,5%102
A+++1,3%8
A++1,1%7
A+2,6%16
A32,9%204
B16,3%101
C19,5%121
D3,5%22
E3,5%22
F1,5%9
G1,3%8
Totaal gelabeld100%620
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%312
A+++3,7%429
A++1,3%156
A+3,2%377
A35,3%4.132
B17,0%1.990
C22,7%2.664
D6,6%769
E3,4%403
F2,1%246
G2,0%232
Totaal gelabeld100%11.710
Energielabels Kern Herveld vergeleken met Overbetuwe
LabelStavenKern HerveldOverbetuwe
A++++16,5%2,7%
A+++1,3%3,7%
A++1,1%1,3%
A+2,6%3,2%
A32,9%35,3%
B16,3%17,0%
C19,5%22,7%
D3,5%6,6%
E3,5%3,4%
F1,5%2,1%
G1,3%2,0%

Kern Herveld Overbetuwe

Deze verdeling gaat over de 65,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Herveld vergeleken met Overbetuwe
BouwperiodeStavenKern HerveldOverbetuwe
vóór 19455,2%6,8%
1945–19644,2%13,9%
1965–19746,6%15,7%
1975–199124,2%21,8%
1992–200529,0%17,7%
2006–201411,9%13,6%
2015 en later18,9%10,5%

Kern Herveld Overbetuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 29,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Herveld vergeleken met Overbetuwe
WoningtypeStavenKern HerveldOverbetuwe
Vrijstaand16,9%18,0%
Twee-onder-een-kap19,8%29,2%
Hoekwoning14,7%10,3%
Tussenwoning26,0%27,9%
Appartement22,6%14,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Kern Herveld Overbetuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
254
26,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.177 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Herveld

Alle buurten in Overbetuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.