Groenpeil

Kern Oosterhout in Overbetuwe

Buurt in wijk Oosterhout, gemeente Overbetuwe, postcodegebied 6678. 2.045 inwoners in 856 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 505 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,6%.

Woningen
856
CBS 2025
Inwoners
2.045
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 433.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
74,7%
EP-Online, 505 gelabeld
Dekking energielabels
59,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern Oosterhout
Labelverdeling Kern Oosterhout
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%11
A+++8,7%44
A++0,8%4
A+5,0%25
A37,0%187
B21,0%106
C15,2%77
D4,6%23
E2,8%14
F2,4%12
G0,4%2
Totaal gelabeld100%505
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
LabelAandeelWoningen
A++++2,8%331
A+++3,7%436
A++1,4%161
A+3,4%399
A35,3%4.121
B16,9%1.976
C22,5%2.633
D6,5%755
E3,4%396
F2,1%245
G1,9%224
Totaal gelabeld100%11.677
Energielabels Kern Oosterhout vergeleken met Overbetuwe
LabelStavenKern OosterhoutOverbetuwe
A++++2,2%2,8%
A+++8,7%3,7%
A++0,8%1,4%
A+5,0%3,4%
A37,0%35,3%
B21,0%16,9%
C15,2%22,5%
D4,6%6,5%
E2,8%3,4%
F2,4%2,1%
G0,4%1,9%

Kern Oosterhout Overbetuwe

Deze verdeling gaat over de 59,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Oosterhout vergeleken met Overbetuwe
BouwperiodeStavenKern OosterhoutOverbetuwe
vóór 19455,9%6,8%
1945–19648,9%13,8%
1965–197417,2%15,7%
1975–199126,9%21,9%
1992–20059,3%17,6%
2006–20147,9%13,6%
2015 en later23,8%10,7%

Kern Oosterhout Overbetuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern Oosterhout vergeleken met Overbetuwe
WoningtypeStavenKern OosterhoutOverbetuwe
Vrijstaand19,0%18,0%
Twee-onder-een-kap33,1%29,0%
Hoekwoning13,7%10,6%
Tussenwoning32,1%27,8%
Appartement2,2%14,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Kern Oosterhout Overbetuwe

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
343
40,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.379 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
19 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oosterhout

Alle buurten in Overbetuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.