Groenpeil

Steding in Overbetuwe

Buurt in wijk Elst-Noord, gemeente Overbetuwe, postcodegebied 6661. 465 inwoners in 237 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 90 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
237
CBS 2025
Inwoners
465
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 355.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
46,7%
EP-Online, 90 gelabeld
Dekking energielabels
38,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Steding
Labelverdeling Steding
LabelAandeelWoningen
A++++13,3%12
A18,9%17
B14,4%13
C36,7%33
D11,1%10
E3,3%3
F2,2%2
Totaal gelabeld100%90
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%312
A+++3,7%429
A++1,3%156
A+3,2%377
A35,3%4.132
B17,0%1.990
C22,7%2.664
D6,6%769
E3,4%403
F2,1%246
G2,0%232
Totaal gelabeld100%11.710
Energielabels Steding vergeleken met Overbetuwe
LabelStavenStedingOverbetuwe
A++++13,3%2,7%
A+++0,0%3,7%
A++0,0%1,3%
A+0,0%3,2%
A18,9%35,3%
B14,4%17,0%
C36,7%22,7%
D11,1%6,6%
E3,3%3,4%
F2,2%2,1%
G0,0%2,0%

Steding Overbetuwe

Deze verdeling gaat over de 38,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Steding vergeleken met Overbetuwe
BouwperiodeStavenStedingOverbetuwe
vóór 19450,0%6,8%
1945–19646,7%13,9%
1965–197445,6%15,7%
1975–199111,1%21,8%
1992–200520,0%17,7%
2006–20140,0%13,6%
2015 en later16,7%10,5%

Steding Overbetuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 45,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Steding vergeleken met Overbetuwe
WoningtypeStavenStedingOverbetuwe
Vrijstaand13,3%18,0%
Twee-onder-een-kap27,8%29,2%
Hoekwoning14,4%10,3%
Tussenwoning15,6%27,9%
Appartement28,9%14,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Steding Overbetuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
43
18,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
196 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Elst-Noord

Alle buurten in Overbetuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.