Groenpeil

Noordkil Kwartier in Papendrecht

Buurt in wijk Oostpolder, gemeente Papendrecht, postcodegebied 3356. 1.775 inwoners in 744 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 461 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,9%.

Woningen
744
CBS 2025
Inwoners
1.775
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 419.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
98,7%
EP-Online, 461 gelabeld
Dekking energielabels
62,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Noordkil Kwartier
Labelverdeling Noordkil Kwartier
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,9%4
A+6,5%30
A83,1%383
B8,0%37
C1,1%5
D0,2%1
Totaal gelabeld100%461
Ter vergelijking: gemeente Papendrecht
Ter vergelijking: gemeente Papendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++0,6%55
A++2,2%200
A+3,8%352
A26,9%2.479
B20,4%1.881
C27,4%2.532
D9,0%833
E6,0%555
F2,5%230
G1,1%99
Totaal gelabeld100%9.226
Energielabels Noordkil Kwartier vergeleken met Papendrecht
LabelStavenNoordkil KwartierPapendrecht
A++++0,0%0,1%
A+++0,2%0,6%
A++0,9%2,2%
A+6,5%3,8%
A83,1%26,9%
B8,0%20,4%
C1,1%27,4%
D0,2%9,0%
E0,0%6,0%
F0,0%2,5%
G0,0%1,1%

Noordkil Kwartier Papendrecht

Deze verdeling gaat over de 62,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordkil Kwartier vergeleken met Papendrecht
BouwperiodeStavenNoordkil KwartierPapendrecht
vóór 19450,0%3,0%
1945–19640,0%16,7%
1965–19740,0%27,3%
1975–19910,2%25,2%
1992–200566,2%17,0%
2006–201433,6%7,4%
2015 en later0,0%3,5%

Noordkil Kwartier Papendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 66,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Noordkil Kwartier vergeleken met Papendrecht
WoningtypeStavenNoordkil KwartierPapendrecht
Vrijstaand1,7%3,6%
Twee-onder-een-kap11,7%13,6%
Hoekwoning1,7%6,5%
Tussenwoning56,0%37,9%
Appartement28,9%38,4%

Noordkil Kwartier Papendrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
202
27,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
719 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oostpolder

Alle buurten in Papendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.