Groenpeil

Zuidkil Kwartier in Papendrecht

Buurt in wijk Oostpolder, gemeente Papendrecht, postcodegebied 3356. 1.775 inwoners in 657 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 366 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,3%.

Woningen
657
CBS 2025
Inwoners
1.775
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 511.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
98,9%
EP-Online, 366 gelabeld
Dekking energielabels
55,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidkil Kwartier
Labelverdeling Zuidkil Kwartier
LabelAandeelWoningen
A+++8,5%31
A++2,5%9
A+4,4%16
A57,1%209
B26,5%97
C1,1%4
Totaal gelabeld100%366
Ter vergelijking: gemeente Papendrecht
Ter vergelijking: gemeente Papendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++0,6%55
A++1,9%179
A+3,6%335
A26,8%2.495
B20,2%1.883
C27,4%2.550
D9,7%898
E6,0%559
F2,5%233
G1,1%102
Totaal gelabeld100%9.299
Energielabels Zuidkil Kwartier vergeleken met Papendrecht
LabelStavenZuidkil KwartierPapendrecht
A++++0,0%0,1%
A+++8,5%0,6%
A++2,5%1,9%
A+4,4%3,6%
A57,1%26,8%
B26,5%20,2%
C1,1%27,4%
D0,0%9,7%
E0,0%6,0%
F0,0%2,5%
G0,0%1,1%

Zuidkil Kwartier Papendrecht

Deze verdeling gaat over de 55,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidkil Kwartier vergeleken met Papendrecht
BouwperiodeStavenZuidkil KwartierPapendrecht
vóór 19450,3%3,0%
1945–19640,0%16,6%
1965–19740,0%27,1%
1975–19910,0%25,7%
1992–200578,1%16,9%
2006–201412,3%7,4%
2015 en later9,3%3,4%

Zuidkil Kwartier Papendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 78,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidkil Kwartier vergeleken met Papendrecht
WoningtypeStavenZuidkil KwartierPapendrecht
Vrijstaand9,3%3,6%
Twee-onder-een-kap35,8%13,6%
Hoekwoning4,6%6,3%
Tussenwoning41,3%37,6%
Appartement9,0%38,8%

Zuidkil Kwartier Papendrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
193
29,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
724 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oostpolder

Alle buurten in Papendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.