Groenpeil

Oostdonk in Papendrecht

Buurt in wijk Wilgendonk, gemeente Papendrecht, postcodegebied 3355. 1.810 inwoners in 718 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 371 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,9%.

Woningen
718
CBS 2025
Inwoners
1.810
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 435.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
71,7%
EP-Online, 371 gelabeld
Dekking energielabels
51,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Oostdonk
Labelverdeling Oostdonk
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%2
A++0,8%3
A+1,3%5
A36,7%136
B32,3%120
C28,0%104
D0,3%1
Totaal gelabeld100%371
Ter vergelijking: gemeente Papendrecht
Ter vergelijking: gemeente Papendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++0,6%55
A++2,2%200
A+3,8%352
A26,9%2.479
B20,4%1.881
C27,4%2.532
D9,0%833
E6,0%555
F2,5%230
G1,1%99
Totaal gelabeld100%9.226
Energielabels Oostdonk vergeleken met Papendrecht
LabelStavenOostdonkPapendrecht
A++++0,0%0,1%
A+++0,5%0,6%
A++0,8%2,2%
A+1,3%3,8%
A36,7%26,9%
B32,3%20,4%
C28,0%27,4%
D0,3%9,0%
E0,0%6,0%
F0,0%2,5%
G0,0%1,1%

Oostdonk Papendrecht

Deze verdeling gaat over de 51,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Oostdonk vergeleken met Papendrecht
BouwperiodeStavenOostdonkPapendrecht
vóór 19450,0%3,0%
1945–19640,0%16,7%
1965–19740,0%27,3%
1975–199155,5%25,2%
1992–200544,5%17,0%
2006–20140,0%7,4%
2015 en later0,0%3,5%

Oostdonk Papendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 55,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Oostdonk vergeleken met Papendrecht
WoningtypeStavenOostdonkPapendrecht
Vrijstaand3,2%3,6%
Twee-onder-een-kap32,6%13,6%
Hoekwoning7,3%6,5%
Tussenwoning47,4%37,9%
Appartement9,4%38,4%

Oostdonk Papendrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
260
36,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
899 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wilgendonk

Alle buurten in Papendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.