Groenpeil

Westdonk in Papendrecht

Buurt in wijk Wilgendonk, gemeente Papendrecht, postcodegebied 3355. 1.740 inwoners in 710 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 421 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,3%.

Woningen
710
CBS 2025
Inwoners
1.740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 426.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
83,6%
EP-Online, 421 gelabeld
Dekking energielabels
59,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Westdonk
Labelverdeling Westdonk
LabelAandeelWoningen
A++0,7%3
A+1,7%7
A41,3%174
B39,9%168
C16,2%68
D0,2%1
Totaal gelabeld100%421
Ter vergelijking: gemeente Papendrecht
Ter vergelijking: gemeente Papendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++0,6%55
A++1,9%179
A+3,6%335
A26,8%2.495
B20,2%1.883
C27,4%2.550
D9,7%898
E6,0%559
F2,5%233
G1,1%102
Totaal gelabeld100%9.299
Energielabels Westdonk vergeleken met Papendrecht
LabelStavenWestdonkPapendrecht
A++++0,0%0,1%
A+++0,0%0,6%
A++0,7%1,9%
A+1,7%3,6%
A41,3%26,8%
B39,9%20,2%
C16,2%27,4%
D0,2%9,7%
E0,0%6,0%
F0,0%2,5%
G0,0%1,1%

Westdonk Papendrecht

Deze verdeling gaat over de 59,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Westdonk vergeleken met Papendrecht
BouwperiodeStavenWestdonkPapendrecht
vóór 19450,0%3,0%
1945–19640,0%16,6%
1965–19740,0%27,1%
1975–199132,1%25,7%
1992–200567,9%16,9%
2006–20140,0%7,4%
2015 en later0,0%3,4%

Westdonk Papendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 67,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Westdonk vergeleken met Papendrecht
WoningtypeStavenWestdonkPapendrecht
Vrijstaand5,5%3,6%
Twee-onder-een-kap24,5%13,6%
Hoekwoning6,9%6,3%
Tussenwoning31,1%37,6%
Appartement32,1%38,8%

Westdonk Papendrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
244
34,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
914 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wilgendonk

Alle buurten in Papendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.