Groenpeil

Baarlo-centrum in Peel en Maas

Buurt in wijk Baarlo, gemeente Peel en Maas, postcodegebied 5991. 2.285 inwoners in 1.125 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 658 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
1.125
CBS 2025
Inwoners
2.285
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 341.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
61,6%
EP-Online, 658 gelabeld
Dekking energielabels
58,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Baarlo-centrum
Labelverdeling Baarlo-centrum
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%2
A+2,0%13
A44,5%293
B14,7%97
C22,3%147
D7,1%47
E5,0%33
F1,7%11
G2,3%15
Totaal gelabeld100%658
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%70
A+++2,6%275
A++1,5%164
A+3,7%392
A35,5%3.794
B17,0%1.820
C21,0%2.247
D8,2%875
E4,4%465
F2,6%280
G2,8%298
Totaal gelabeld100%10.680
Energielabels Baarlo-centrum vergeleken met Peel en Maas
LabelStavenBaarlo-centrumPeel en Maas
A++++0,0%0,7%
A+++0,3%2,6%
A++0,0%1,5%
A+2,0%3,7%
A44,5%35,5%
B14,7%17,0%
C22,3%21,0%
D7,1%8,2%
E5,0%4,4%
F1,7%2,6%
G2,3%2,8%

Baarlo-centrum Peel en Maas

Deze verdeling gaat over de 58,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Baarlo-centrum vergeleken met Peel en Maas
BouwperiodeStavenBaarlo-centrumPeel en Maas
vóór 19459,4%7,3%
1945–196413,4%13,5%
1965–197426,1%20,6%
1975–199122,0%24,9%
1992–200511,9%14,6%
2006–201414,1%11,3%
2015 en later3,0%7,8%

Baarlo-centrum Peel en Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 26,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Baarlo-centrum vergeleken met Peel en Maas
WoningtypeStavenBaarlo-centrumPeel en Maas
Vrijstaand15,8%27,4%
Twee-onder-een-kap37,8%31,1%
Hoekwoning6,7%7,3%
Tussenwoning9,7%15,3%
Appartement29,9%17,5%
Onbekend type0,0%1,3%

Baarlo-centrum Peel en Maas

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Baarlo

Alle buurten in Peel en Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.