Groenpeil

Kuukven in Peel en Maas

Buurt in wijk Baarlo, gemeente Peel en Maas, postcodegebied 5991. 825 inwoners in 312 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 154 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
312
CBS 2025
Inwoners
825
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 447.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
85,7%
EP-Online, 154 gelabeld
Dekking energielabels
49,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kuukven
Labelverdeling Kuukven
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%1
A+++1,3%2
A++0,6%1
A+1,9%3
A70,8%109
B10,4%16
C3,9%6
D3,2%5
E2,6%4
F3,2%5
G1,3%2
Totaal gelabeld100%154
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
Ter vergelijking: gemeente Peel en Maas
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%70
A+++2,6%275
A++1,5%164
A+3,7%392
A35,5%3.794
B17,0%1.820
C21,0%2.247
D8,2%875
E4,4%465
F2,6%280
G2,8%298
Totaal gelabeld100%10.680
Energielabels Kuukven vergeleken met Peel en Maas
LabelStavenKuukvenPeel en Maas
A++++0,6%0,7%
A+++1,3%2,6%
A++0,6%1,5%
A+1,9%3,7%
A70,8%35,5%
B10,4%17,0%
C3,9%21,0%
D3,2%8,2%
E2,6%4,4%
F3,2%2,6%
G1,3%2,8%

Kuukven Peel en Maas

Deze verdeling gaat over de 49,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kuukven vergeleken met Peel en Maas
BouwperiodeStavenKuukvenPeel en Maas
vóór 19458,4%7,3%
1945–19645,8%13,5%
1965–19743,9%20,6%
1975–19913,2%24,9%
1992–20059,1%14,6%
2006–201445,5%11,3%
2015 en later24,0%7,8%

Kuukven Peel en Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 45,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kuukven vergeleken met Peel en Maas
WoningtypeStavenKuukvenPeel en Maas
Vrijstaand31,8%27,4%
Twee-onder-een-kap40,3%31,1%
Hoekwoning0,6%7,3%
Tussenwoning9,7%15,3%
Appartement17,5%17,5%
Onbekend type0,0%1,3%

Kuukven Peel en Maas

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
154
49,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
693 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Baarlo

Alle buurten in Peel en Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.