Groenpeil

Emerald Centrum in Pijnacker-Nootdorp

Buurt in wijk Delfgauw, gemeente Pijnacker-Nootdorp, postcodegebied 2645. 3.015 inwoners in 1.156 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 663 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,5%.

Woningen
1.156
CBS 2025
Inwoners
3.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 480.000
CBS 2025, gemeente € 526.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 663 gelabeld
Dekking energielabels
57,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Emerald Centrum
Labelverdeling Emerald Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%2
A++0,2%1
A+14,6%97
A62,4%414
B22,5%149
Totaal gelabeld100%663
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%150
A+++9,2%1.334
A++3,5%504
A+9,5%1.369
A43,7%6.313
B12,7%1.831
C11,9%1.721
D3,6%524
E2,3%327
F1,5%219
G1,2%170
Totaal gelabeld100%14.462
Energielabels Emerald Centrum vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
LabelStavenEmerald CentrumPijnacker-Nootdorp
A++++0,0%1,0%
A+++0,3%9,2%
A++0,2%3,5%
A+14,6%9,5%
A62,4%43,7%
B22,5%12,7%
C0,0%11,9%
D0,0%3,6%
E0,0%2,3%
F0,0%1,5%
G0,0%1,2%

Emerald Centrum Pijnacker-Nootdorp

Deze verdeling gaat over de 57,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Emerald Centrum vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
BouwperiodeStavenEmerald CentrumPijnacker-Nootdorp
vóór 19450,0%3,9%
1945–19640,0%6,1%
1965–19740,0%9,6%
1975–19910,0%11,6%
1992–2005100,0%26,1%
2006–20140,0%27,3%
2015 en later0,0%15,4%

Emerald Centrum Pijnacker-Nootdorp

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Emerald Centrum vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
WoningtypeStavenEmerald CentrumPijnacker-Nootdorp
Vrijstaand2,6%7,7%
Twee-onder-een-kap9,8%15,3%
Hoekwoning4,4%8,9%
Tussenwoning48,6%36,7%
Appartement34,7%31,4%

Emerald Centrum Pijnacker-Nootdorp

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
425
36,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.448 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
38 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Delfgauw

Alle buurten in Pijnacker-Nootdorp

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.