Groenpeil

Zuidpolder Delfgauw in Pijnacker-Nootdorp

Buurt in wijk Delfgauw, gemeente Pijnacker-Nootdorp, postcodegebied 2645. 300 inwoners in 116 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 40 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,1%.

Woningen
116
CBS 2025
Inwoners
300
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 785.000
CBS 2025, gemeente € 526.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
55,0%
EP-Online, 40 gelabeld
Dekking energielabels
34,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidpolder Delfgauw
Labelverdeling Zuidpolder Delfgauw
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%1
A+++7,5%3
A++2,5%1
A+2,5%1
A32,5%13
B7,5%3
C15,0%6
D12,5%5
E10,0%4
F2,5%1
G5,0%2
Totaal gelabeld100%40
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%150
A+++8,2%1.168
A++3,5%500
A+9,4%1.348
A44,1%6.317
B12,9%1.849
C12,1%1.739
D3,7%527
E2,3%330
F1,5%219
G1,2%173
Totaal gelabeld100%14.320
Energielabels Zuidpolder Delfgauw vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
LabelStavenZuidpolder DelfgauwPijnacker-Nootdorp
A++++2,5%1,0%
A+++7,5%8,2%
A++2,5%3,5%
A+2,5%9,4%
A32,5%44,1%
B7,5%12,9%
C15,0%12,1%
D12,5%3,7%
E10,0%2,3%
F2,5%1,5%
G5,0%1,2%

Zuidpolder Delfgauw Pijnacker-Nootdorp

Deze verdeling gaat over de 34,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidpolder Delfgauw vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
BouwperiodeStavenZuidpolder DelfgauwPijnacker-Nootdorp
vóór 194530,0%3,9%
1945–19645,0%6,2%
1965–197422,5%9,7%
1975–199120,0%11,6%
1992–20057,5%26,4%
2006–20147,5%27,8%
2015 en later7,5%14,4%

Zuidpolder Delfgauw Pijnacker-Nootdorp

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 30,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidpolder Delfgauw vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
WoningtypeStavenZuidpolder DelfgauwPijnacker-Nootdorp
Vrijstaand75,0%7,8%
Twee-onder-een-kap15,0%15,7%
Hoekwoning2,5%8,8%
Tussenwoning7,5%37,1%
Appartement0,0%30,6%

Zuidpolder Delfgauw Pijnacker-Nootdorp

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
42
36,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
233 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
16 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Delfgauw

Alle buurten in Pijnacker-Nootdorp

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.