Postcodegebied 1423 Uithoorn
Postcodegebied 1423 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Uithoorn, gemeente Uithoorn. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1423 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.061
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 485.863
- CBS 2025
- Label A of B
- 68,0%
- EP-Online, 1.061 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 14
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 |
| A+++ | 0,3% | 3 |
| A++ | 0,7% | 7 |
| A+ | 1,6% | 17 |
| A | 28,3% | 300 |
| B | 37,1% | 394 |
| C | 30,9% | 328 |
| D | 0,8% | 9 |
| E | 0,2% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.061 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 | |
| A+++ | 0,3% | 3 | |
| A++ | 0,7% | 7 | |
| A+ | 1,6% | 17 | |
| A | 28,3% | 300 | |
| B | 37,1% | 394 | |
| C | 30,9% | 328 | |
| D | 0,8% | 9 | |
| E | 0,2% | 2 |
Deze verdeling gaat over 1.061 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,2% | 2 | |
| 1945–1964 | 0,3% | 3 | |
| 1975–1991 | 67,2% | 713 | |
| 1992–2005 | 32,0% | 340 | |
| 2006–2014 | 0,3% | 3 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1423
- Dorpscentrumcentrum 778 woningen
- Langs de Vuurlinie 269 woningen
- Meerwijk 2.389 woningen
- Thamerdal 1.577 woningen
- Veenweidegebied 60 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.