Groenpeil

Uithoorn

Gemeente Uithoorn in Noord-Holland, 32.115 inwoners en 13.801 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
13.801
CBS 2025
Inwoners
32.115
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 454.000
CBS 2025
Label A of B
67,4%
van 7.607 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
55,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Uithoorn
Labelverdeling Uithoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%94
A+++5,9%450
A++2,4%180
A+3,4%262
A38,1%2.898
B16,4%1.245
C20,8%1.580
D6,2%471
E3,1%237
F1,2%94
G1,3%96
Totaal gelabeld100%7.607
Energielabels in Uithoorn
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,2%94
A+++5,9%450
A++2,4%180
A+3,4%262
A38,1%2.898
B16,4%1.245
C20,8%1.580
D6,2%471
E3,1%237
F1,2%94
G1,3%96

Deze verdeling gaat over de 55,1% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 7.607 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Uithoorn
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19452,2%164
1945–196419,0%1.447
1965–197417,7%1.347
1975–199121,7%1.649
1992–200512,8%975
2006–201410,7%811
2015 en later16,0%1.214

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Uithoorn
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand7,0%529
Twee-onder-een-kap13,9%1.058
Hoekwoning9,2%701
Tussenwoning43,0%3.269
Appartement26,9%2.048
Onbekend type0,0%2

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
5.321
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
19,4 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
38,6
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
133
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Uithoorn

10 buurten met voldoende data. 1 buurt heeft te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgt geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Bedrijventerrein10438,9%51,9%
Dorpscentrumcentrum77878,1%69,4%
Glastuinbouwgebied12522,9%38,4%
Langs de Vuurlinie26996,1%76,2%
Legmeer3.50974,7%61,5%
Meerwijk1.64076,3%50,2%
Meerwijk2.38968,2%44,9%
Thamerdal1.57760,0%58,0%
Veenweidegebied6039,1%38,3%
Zijdelwaard3.31153,9%52,7%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Uithoorn

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.