Postcodegebied 2082 Velsen
Postcodegebied 2082 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Velsen, gemeente Velsen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2082 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 930
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 771.689
- CBS 2025
- Label A of B
- 38,3%
- EP-Online, 930 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 13
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 2 |
| A+++ | 1,7% | 16 |
| A++ | 0,8% | 7 |
| A+ | 3,5% | 33 |
| A | 13,7% | 127 |
| B | 18,4% | 171 |
| C | 25,4% | 236 |
| D | 13,4% | 125 |
| E | 11,2% | 104 |
| F | 6,0% | 56 |
| G | 5,7% | 53 |
| Totaal gelabeld | 100% | 930 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 2 | |
| A+++ | 1,7% | 16 | |
| A++ | 0,8% | 7 | |
| A+ | 3,5% | 33 | |
| A | 13,7% | 127 | |
| B | 18,4% | 171 | |
| C | 25,4% | 236 | |
| D | 13,4% | 125 | |
| E | 11,2% | 104 | |
| F | 6,0% | 56 | |
| G | 5,7% | 53 |
Deze verdeling gaat over 930 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 38,4% | 357 | |
| 1945–1964 | 34,7% | 323 | |
| 1965–1974 | 9,8% | 91 | |
| 1975–1991 | 4,7% | 44 | |
| 1992–2005 | 6,2% | 58 | |
| 2015 en later | 6,1% | 57 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2082
- Blekersbuurt 709 woningen
- Eltabuurt 162 woningen
- Neethofbuurt 387 woningen
- Rijkersparkbuurt 239 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.