Groenpeil

Eltabuurt in Velsen

Buurt in wijk Wijk 07 Santpoort-Zuid, gemeente Velsen, postcodegebied 2082. 290 inwoners in 162 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 131 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
162
CBS 2025
Inwoners
290
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 429.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
22,0%
CBS 2025
Label A of B
35,9%
EP-Online, 131 gelabeld
Dekking energielabels
80,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Eltabuurt
Labelverdeling Eltabuurt
LabelAandeelWoningen
A8,4%11
B27,5%36
C34,4%45
D18,3%24
E7,6%10
F1,5%2
G2,3%3
Totaal gelabeld100%131
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%724
A++0,9%199
A+4,6%959
A25,0%5.259
B17,1%3.603
C22,8%4.800
D11,1%2.343
E7,1%1.492
F3,9%813
G3,9%812
Totaal gelabeld100%21.058
Energielabels Eltabuurt vergeleken met Velsen
LabelStavenEltabuurtVelsen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%0,9%
A+0,0%4,6%
A8,4%25,0%
B27,5%17,1%
C34,4%22,8%
D18,3%11,1%
E7,6%7,1%
F1,5%3,9%
G2,3%3,9%

Eltabuurt Velsen

Deze verdeling gaat over de 80,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Eltabuurt vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenEltabuurtVelsen
vóór 194512,2%17,9%
1945–196454,2%30,1%
1965–197433,6%11,4%
1975–19910,0%16,1%
1992–20050,0%11,6%
2006–20140,0%6,3%
2015 en later0,0%6,8%

Eltabuurt Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 54,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Eltabuurt vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenEltabuurtVelsen
Vrijstaand3,1%2,1%
Twee-onder-een-kap0,8%11,5%
Hoekwoning2,3%7,0%
Tussenwoning6,9%30,9%
Appartement87,0%47,7%
Onbekend type0,0%0,8%

Eltabuurt Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
9
5,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
43 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Santpoort-Zuid

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.