Postcodegebied 2555 's-Gravenhage
Postcodegebied 2555 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in 's-Gravenhage, gemeente 's-Gravenhage. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2555 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.896
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 357.332
- CBS 2025
- Label A of B
- 30,6%
- EP-Online, 3.896 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 73
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,1% | 2 |
| A++ | 0,2% | 9 |
| A+ | 4,7% | 185 |
| A | 12,2% | 475 |
| B | 13,3% | 520 |
| C | 31,9% | 1.243 |
| D | 17,0% | 661 |
| E | 11,4% | 443 |
| F | 4,8% | 186 |
| G | 4,4% | 172 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.896 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,1% | 2 | |
| A++ | 0,2% | 9 | |
| A+ | 4,7% | 185 | |
| A | 12,2% | 475 | |
| B | 13,3% | 520 | |
| C | 31,9% | 1.243 | |
| D | 17,0% | 661 | |
| E | 11,4% | 443 | |
| F | 4,8% | 186 | |
| G | 4,4% | 172 |
Deze verdeling gaat over 3.896 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 19,0% | 740 | |
| 1945–1964 | 38,5% | 1.499 | |
| 1965–1974 | 19,7% | 766 | |
| 1975–1991 | 5,3% | 208 | |
| 1992–2005 | 8,4% | 328 | |
| 2006–2014 | 7,8% | 303 | |
| 2015 en later | 1,3% | 52 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2555
- Bohemen en Meer en Bos 2.906 woningen
- Componistenbuurt 1.069 woningen
- Eykenduinen 1.342 woningen
- Nieuw Waldeck 3.648 woningen
- Ockenburgh 664 woningen
- Rosenburg 1.859 woningen
- Waldeck-Noord 2.250 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.