Groenpeil

Waldeck-Noord in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 18 Waldeck, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2551 en postcodegebied 2555. 3.180 inwoners in 2.250 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.532 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
2.250
CBS 2025
Inwoners
3.180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 293.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
41,4%
EP-Online, 1.532 gelabeld
Dekking energielabels
68,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Waldeck-Noord
Labelverdeling Waldeck-Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A++0,2%3
A+6,3%97
A12,1%185
B22,8%349
C23,8%364
D13,2%202
E13,8%211
F5,3%81
G2,5%39
Totaal gelabeld100%1.532
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%864
A+++2,1%4.180
A++3,4%6.600
A+5,2%10.244
A29,6%58.175
B13,9%27.284
C19,7%38.729
D10,7%21.010
E6,6%12.922
F4,5%8.928
G3,8%7.408
Totaal gelabeld100%196.344
Energielabels Waldeck-Noord vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenWaldeck-Noord's-Gravenhage
A++++0,1%0,4%
A+++0,0%2,1%
A++0,2%3,4%
A+6,3%5,2%
A12,1%29,6%
B22,8%13,9%
C23,8%19,7%
D13,2%10,7%
E13,8%6,6%
F5,3%4,5%
G2,5%3,8%

Waldeck-Noord 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 68,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Waldeck-Noord vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenWaldeck-Noord's-Gravenhage
vóór 19450,0%33,7%
1945–19649,5%15,2%
1965–197451,3%5,3%
1975–199115,7%14,7%
1992–200511,4%14,4%
2006–201410,1%7,6%
2015 en later2,0%9,0%

Waldeck-Noord 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 51,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Waldeck-Noord vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenWaldeck-Noord's-Gravenhage
Vrijstaand0,0%0,7%
Twee-onder-een-kap0,2%2,8%
Hoekwoning0,6%2,0%
Tussenwoning2,2%12,3%
Appartement97,1%81,9%
Onbekend type0,0%0,3%

Waldeck-Noord 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
9,0%
CBS 2024
Installaties
196
8,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
328 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
42 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 18 Waldeck

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.