Postcodegebied 2562 's-Gravenhage
Postcodegebied 2562 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in 's-Gravenhage, gemeente 's-Gravenhage. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2562 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.292
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 373.440
- CBS 2025
- Label A of B
- 37,7%
- EP-Online, 4.292 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 53
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 18 |
| A+++ | 0,5% | 21 |
| A++ | 0,6% | 24 |
| A+ | 2,6% | 113 |
| A | 20,8% | 893 |
| B | 12,8% | 551 |
| C | 20,4% | 876 |
| D | 17,1% | 734 |
| E | 9,9% | 427 |
| F | 6,6% | 282 |
| G | 8,2% | 353 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.292 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 18 | |
| A+++ | 0,5% | 21 | |
| A++ | 0,6% | 24 | |
| A+ | 2,6% | 113 | |
| A | 20,8% | 893 | |
| B | 12,8% | 551 | |
| C | 20,4% | 876 | |
| D | 17,1% | 734 | |
| E | 9,9% | 427 | |
| F | 6,6% | 282 | |
| G | 8,2% | 353 |
Deze verdeling gaat over 4.292 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 80,5% | 3.454 | |
| 1945–1964 | 0,7% | 32 | |
| 1965–1974 | 1,2% | 50 | |
| 1975–1991 | 13,1% | 563 | |
| 1992–2005 | 2,2% | 95 | |
| 2006–2014 | 1,8% | 77 | |
| 2015 en later | 0,5% | 21 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2562
- Bomenbuurt 3.263 woningen
- Koningsplein e.o. 4.124 woningen
- Rond de Energiecentrale 3.650 woningen
- Sweelinckplein e.o. 3.056 woningen
- Valkenboskwartier 6.200 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.